Co?
  • Atrakcje
  • Miasta
  • Noclegi
  • Przyroda
  • Restauracje
  • Transport
  • Wydarzenia
  • Wyspy
  • Zwiedzanie
Gdzie?
Booking.com

Vodice w Chorwacji

Szukasz informacji o Vodice w Chorwacji? Zobacz na mapie jakie atrakcje turystyczne czekają na Ciebie w okolicy Vodice. Sprawdź w jakiej odległości od plaży znajduje się Vodice co zobaczyć w Chorwacji oraz gdzie znaleźć dobre noclegi nad morzem w Chorwacji za rozsądną cenę.

O miejscowości Vodice w Chorwacji

Pierwsze osady ludzkie na miejscu dzisiejszego miasta Vodice pojawiły się już w czasach prehistorycznych. Znaleziska archeologiczne oraz ozdoby tradycyjnego budownictwa stanowią część panoramy, widocznej z pobliskiego wzgórza Okit. Charakterystyczne domki bunje i murki gromače, budowane układaniem kamieni bez zaprawy murarskiej, z pewnością zauważycie przy ścieżkach rowerowych i przy szlaku pielgrzymkowym do kościoła Matki Boskiej Karmelitańskiej. W turystyczną mekkę Vodice jednak przetworzyły wibracje muzycznych rytmów – od tych tradycyjnych, poprzez rozrywkowe do całkiem poważnych, którymi możecie się zachwycać w lecie na festiwalach, koncertach i w klubach.

Okolice Riwiery Vodice

Riwiera Vodice to idealny wybór dla gości, którzy chcą swoje wakacje wykorzystać na kąpiele w błękitnym Morzu Adriatyckim i oraz na całonocne zabawy. W naszej ofercie prywatnego zakwaterowania możecie znaleźć wiele apartamentów i pokoi z klimatyzacją, ale także apartamentów i pokoi, w których pobyt z psem jest dozwolony. Zarezerwujcie zakwaterowanie na Riwierze Vodice i delektujcie się wyjątkową śródziemnomorską atmosferą Vodic i innych miejscowości.
Już od czasów ery żelaza Riwiera Vodice była atrakcyjnym miejscem do osiedlenia się. Miasta Vodice, Srima i Tribunj oraz okolica, bogata w atrakcje przyrodnicze, kulturalne, gastronomiczne i archeologiczne, są doskonałym miejscem dla rekreacji ducha i ciała. Odpoczynek i zabawę Riwiera Vodice dzisiaj oferuje każdemu turyście. Na rogach uliczek gospodarze kuszą świeżą rybą, przyrządzaną na wszelkie możliwe sposoby, a także winem i śpiewem, czemu Wasze zmysły na pewno nie będą się mogły oprzeć.

Region turystyczny Dalmacja

Dalmacja jest wyjątkowo sporym regionem dlatego też dzieli się ją na Północną, Środkową i Południową Dalmację. Niezależnie od jej położenia geograficznego, dla każdej cześci Dalmacji charakterystyczne są długie żwirkowe i piaszczyste plaże oraz niewielka odległość do najpopularniejszych wysp takich jak Brač, Hvar, Korčula, Vis czy Ugljan, Pašman i Kornati. Zakwaterowanie w Dalmacji oparte jest głównie o prywatne kwatery jak apartamenty i pokoje oraz ville i domki letniskowe.
W większych miasteczkach często będziecie mieć okazję znaleźć studio apartamenty, a dwupokojowe apartamenty idealne dla rodzin z dzieći znajdować się będą blisko plaży i na wyspach. Zarezerwujcie zakwaterowanie w Dalmacji i skosztujcie dalmatyńskiego trybu życi, o którym marzy każdy gość. Dalmacja jest największym chorwackim regionem turystycznym z archipelagiem liczącym 926 wysp, wysepek, skał i raf. Kamienne labirynty suchej zabudowy w licznych winnicach i gajach oliwnych przeprowadzą Państwa przez wszystkie trzy regiony - Dalmację Północną, Środkową i Południową. W każdym czeka na Państwa unikalne dziedzictwo kulturowe miast śródziemnomorskich oraz różność dziewiczej przyrody.

A co Ty myślisz o tym miejscu?

Twoja ocena tego miejca

angry
crying
sleeping
smily
cool
Wyszukaj

Byłoby dobrze, gdyby Twoja opinia nie była krótsza niż 140 znaków :)