Co?
  • Atrakcje
  • Miasta
  • Noclegi
  • Przyroda
  • Restauracje
  • Transport
  • Wydarzenia
  • Wyspy
  • Zwiedzanie
Gdzie?

Regiony Turystyczne w Chorwacji

Region turystyczny Dalmacja

Jak można zauważyć na mapie Chorwacji Dalmacja jest wyjątkowo sporym regionem, dlatego też turystycznie dzieli się ją na Północną, Środkową i Południową Dalmację. Niezależnie od jej położenia, dla każdej części Dalmacji charakterystyczne są długie żwirkowe i piaszczyste plaże oraz niewielka odległość do najpopularniejszych wysp takich jak Brač, Hvar, Korčula, Vis czy Ugljan, Pašman i Kornati.

Zakwaterowanie w Dalmacji oparte jest głównie o prywatne kwatery jak apartamenty i pokoje oraz wille i domki letniskowe. W większych miasteczkach często będziecie mieć okazję znaleźć studio apartamenty, a dwupokojowe apartamenty idealne dla rodzin z dziećmi znajdować się będą blisko plaży i na wyspach. Skosztujcie dalmatyńskiego trybu życia, o którym marzy każdy turysta. Dalmacja jest największym chorwackim regionem turystycznym z archipelagiem liczącym 926 wysp, wysepek, skał i raf. Kamienne labirynty suchej zabudowy w licznych winnicach i gajach oliwnych przeprowadzą Państwa przez wszystkie trzy regiony – Dalmację Północną, Środkową i Południową. W każdym czeka na Państwa unikalne dziedzictwo kulturowe miast śródziemnomorskich oraz różność dziewiczej przyrody.

Region turystyczny Istria

Istria położona jest w północnej części Chorwacji na wysokości włoskiej Wenecji. Jest to najchętniej odwiedzany przez turystów chorwacki region, ponieważ na mapie Chorwacji leży najbliżej państw zachodniej Europy (Niemcy, Austria, Czechy). Największymi miastami w Istrii są: Pula, Rovinj oraz Umag. Odwiedzając Istrię nie można pominąć takich atrakcji turystycznych jak rzymski Amfiteatr w Puli, Park Narodowy Brijuni, czy pięknej starówki w mieście Rovinj. Istria oferuje szeroki wybór tanich noclegów nad morzem (pokoje, hostele, kempingi) oraz wysokiej jakości hoteli i prywatnych apartamentów.

Wielobarwna Istria to gwiazda chorwackiej turystyki, która swoim pięknem od dziesiątek lat zachwyca gości. W ofertę zakwaterowania na Istrii inwestowano poprzez długoletnie wynajmowanie apartamentów, pokojów i domów wypoczynkowych, dlatego oferta stawała się coraz lepsza. Oprócz komfortowego zakwaterowania na wybrzeżu z widokiem na morze i łodzie delikatnie kołysane przez letni wietrzyk, goście będą zaskoczeni bogatą ofertą zakwaterowania w głębi Istrii, gdzie wielobarwne krajobrazy i szlaki winne ukoją cały stres, który nagromadził się przez intensywny tryb życia. Udajcie się w podróż przez kolorową Istrię i poznajcie wszystkie kolory największego chorwackiego półwyspu. Niebieska Istria poprowadzi Państwa nutami festiwali muzycznych wzdłuż wybrzeża, i zaskoczy filmowym spektaklem w pulskiej Arenie. Zielona Istria obudzi w Państwu ducha przygody na zboczach Učki, a smak trufli będzie Państwu towarzyszył na ulicach średniowiecznych miasteczek.

Region turystyczny Kwarner

Ulokowanie Kvarneru na mapie Chorwacji jest wyjątkowe ze względu na to, że jednej strony powiązany jest on z kontynentalną Chorwacją (część środkowa i stolica Zagrzeb), a z drugiej ma dostęp do morza. Zdobi go także kilka dużych chorwackich wysp. Zachęcamy Państwa do powrotu na wybrzeże, tam gdzie pierwsi turyści odkryli piękno Adriatyku. Niech trasa spacerowa Lungomare wniesie do Państwa wakacji nieco romantyki. Być może zechcecie Państwo sprawdzić swoją znajomość historii podczas festiwali, dzięki którym Kvarner jest atrakcją już od czasów średniowiecza. W letnie dni Kvarner uraczy Państwa wyrafinowanym smakiem szampana wprost z morskich głębin.

Zakwaterowanie w Kvarnerze standardowego typu, które możecie zarezerwować to apartamenty, apartamenty typu studio i pokoje, a także luksusowe hotele z widokiem na morze. Oferta kwater prywatnych, apartamentów i domów w robinsonowskim stylu, oddalonych od morza zaledwie sto metrów jest ogromna. Prawie wszystkie kwatery są klimatyzowane.