Co?
  • Atrakcje
  • Miasta
  • Noclegi
  • Przyroda
  • Restauracje
  • Transport
  • Wydarzenia
  • Wyspy
  • Zwiedzanie
Gdzie?
Booking.com

Rovinj w Chorwacji

Szukasz informacji o Rovinj w Chorwacji? Zobacz na mapie jakie atrakcje turystyczne czekają na Ciebie w okolicy Rovinj. Sprawdź w jakiej odległości od plaży znajduje się Rovinj co zobaczyć w Chorwacji oraz gdzie znaleźć dobre noclegi nad morzem w Chorwacji za rozsądną cenę.

O miejscowości Rovinj w Chorwacji

Stożkowatą wysepkę, pokrytą czerwonymi dachami, Rovinj ukoronował wspaniałym kościołem i połączył ją z lądem. Ze znanej dzwonnicy kościoła św. Eufemii i płaskowzgórza wokół niej rozpościera się uspokajający widok na cały Rovinj i zielone wyspy pobliskiego archipelagu. W elegancką przestrzeń starówki Rovinj Was wpuszcza przez trzy miejskie bramy, a najpiękniej Was przywita ornamentowany łuk kilkusetletnich Wrót Balbiego.Wypełniony dźwiękami muzyki klasycznej, barokowej i jazzowej, Rovinj Was zrelaksuje na różnorodnych plażach, zacienionych sosnowymi lasami, oraz na ulicach z bogatą historią.

Okolice Riwiery Rovinj

Riwiera Rovinj inspiruje spokojnymi miejscami na wybrzeżu, pagórkami znajdującymi się w głębi lądu, fortyfikacją miast i archipelagami... Jednak najbardziej zapada w pamięci dzięki panującej tam atmosferze, idealnej do wypoczynku.
Miasto Rovinj mieści się na pagórkowym półwyspie, a jego panorama przypomina stożek złożony z pięknych śródziemnomorskich domków. Labirynt uliczek prowadzi do Kościoła św. Eufemii, skąd rozpościera się widok na cudowny archipelag.Rovinj przyciąga gości historią zatopionego półwyspu, oczarowuje muzeum łódek „batana”, w Oceanarium zapoznaje nas z bogactwem życia morskiego, a przy tym wszystkim oferuje nam spokojne plaże, do których w łatwy sposób można dotrzeć zarówno samochodem, jak i na piechotę.Bale, miasteczko na Rwierze Rovinj, prezentuje swoją rzymską i średniowieczną twarz. Wędrówki po okolicznych zboczach wzgórz prowadzą odwiedzających do pól i lasów ze starożytnymi kościołami i rzymskimi willami, a wszystko to prowadzi do miejsca, które jest połową drogi między równikiem a biegunem północnym i znajduje się dokładnie na 45 równoleżniku.

Region turystyczny Istria

Wielobarwna Istria to gwiazda chorwackiej turystyki, która swoim pięknem od dziesiątek lat zachwyca gości. W ofertę zakwaterowania na Istrii inwestowano poprzez długoletnie wynajmowanie apartamentów, pokojów i domów wypoczynkowych, dlatego oferta stawała się coraz lepsza. Oprócz komfortowego zakwaterowania na wybrzeżu z widokiem na morze i łodzie delikatnie kołysane przez letni wietrzyk, goście będą zaskoczeni bogatą ofertą zakwaterowania w głębi Istrii, gdzie wielobarwne krajobrazy i szlaki winne ukoją cały stres, który nagromadził się przez intensywny tryb życia.
Wybierzcie zakwaterowanie z naszej bogatej oferty, aby znaleźć się krok bliżej dobrodziejstw Istrii. Udajcie się w podróż przez kolorową Istrię i poznajcie wszystkie kolory największego chorwackiego półwyspu. Niebieska Istria poprowadzi Państwa nutami festiwali muzycznych wzdłuż wybrzeża, i zaskoczy filmowym spektaklem w pulskiej Arenie. Zielona Istria obudzi w Państwu ducha przygody na zboczach Učki, a smak trufli będzie Państwu towarzyszył na ulicach średniowiecznych miasteczek.

A co Ty myślisz o tym miejscu?

Twoja ocena tego miejca

angry
crying
sleeping
smily
cool
Wyszukaj

Byłoby dobrze, gdyby Twoja opinia nie była krótsza niż 140 znaków :)

9.27°C | Rovinj

zachmurzenie małe