Co?
  • Atrakcje
  • Miasta
  • Noclegi
  • Przyroda
  • Restauracje
  • Transport
  • Wydarzenia
  • Wyspy
  • Zwiedzanie
Gdzie?
Booking.com

Festiwal kulturalny “Dubrovnik Summer Festiwal” to cykl imprez kulturanych w Dubrowniku, organizowanych corocznie w okresie letnim (okres wakacyjny od początku lipca do końca sierpnia). Program festiwalu obejmuje takie wydarzenia jak przedstawienia teatralne, baletowe i operowe, pokazy filmowe, inscenizacje uliczne oraz koncerty.

Ideą corocznego festiwalu kultury w Dubrowniku jest promocja chorwackiej, ale i europejskiej kultury. Organizatorzy festiwalu stawiają sobie za cel stworzenie miejsca do wymiany doświadczeń kulturalnych między tradycją a współczesnością oraz między lokalną i międzynarodową społecznością odwiedzającą co roku Dubrownik.

Letni festiwal w Dubrowniku obfituje w wydarzenia kulturalne najwyższego poziomu. Tradycja festiwalu wywodzi się z twórczej i kulturalnej przeszłości miasta, w którym tworzyło wielu znanych chorwackich artystów, i które zawsze utrzymywało ścisły kontakt z prądami artystycznymi Europy.

Q Gdzie odbywa się Dubrovnik Summer festival?

Festiwal kulturalny w Dubrowniku odbywa się głównie w zabytkowej części starego miasta w Dubrowniku. Jeżeli chcesz wiedzieć gdzie dokładne będzie odbywac się przedstawienie, koncert lub pokaz sprawdź w programie na stronie organizatora imprezy.

Q Kiedy odbywa się Dubrovnik Summer Festival?

Odpowiedź na pytanie "kiedy odbywa się Festiwal Letni w Dubrowniku?" jest niezwykle prosta. Festiwal zawsze odbywa się w okresie wakacyjnym, od początku lipca do końca sierpnia. Dokładny program imprezy znajdziesz na stronie organizatora.

Q Gdzie kupić bilety na Dubrovnik Summer Festival?

Informację o tym, gdzie kupić bilety na Dubrovnik Summer Festival oraz jakie sa ceny biletów na aktualną edycję najlepiej potwierdzić jest na stronie organizatora imprezy. W ostatnim czasie bilety sprzedawane są online.

Okolice Riwiery Dubrovnik

Historyczne miasto Dubrovnik oferuje zakwaterowanie w samym centrum, jak i na całej Riwerze Dubrownickiej. To wspaniałe miasto, jako jedno z najczęściej odwiedzanych oferuje różnorodne zakwaterowanie. Apartamenty, pokoje, domy, wille i hotele mogą być jednym z Waszych wyborów na idealne wakacje.
Apartamenty i pokoje przeważają w ofercie zakwaterowania w Dubrowniku i występują w kilku kategoriach jak studio apartamenty czy apartamenty z dwu lub kilku osobowymi pokojami. W ofercie są zarówno apartamenty z 3 gwiazdkami jak i ekskluzywne z 4 i 5 gwiazdkami. Poznajcie Dubrownik w całej okazałości: cieszcie się odkrywaniem historycznej części miasta, zrelaksujcie się na plaży i zabawcie wieczorem. Rijeka dubrovačka, miasto Dubrownik oraz Konavle to część najbardziej wysuniętej na południe chorwackiej strefy turystycznej – Riwiery Dubrownik. W świecie, miasto Dubrownik jest uważane za prawdziwą perłę basenu Morza Śródziemnego, ale nie można zapomnieć także o malowniczych miasteczkach z bogatą historią i wyjątkowymi walorami przyrody, które otaczają Dubrownik z północy i południa i także wpływają na jego atrakcyjność. W przeszłości obszar ten był częścią Republiki Dubrownickiej, jednej z rzadkich oaz wolności. Dzięki biegłemu lawirowaniu pomiędzy Wenecją i Turcją, Dubrownikowi i jego dyplomacji udało się przez stulecia zachować niezależność, aż do przybycia wojsk Napoleona. "Wolność" jest do dzisiaj symbolem Dubrownika i okolicznych miejscowości.

Region turystyczny Dalmacja

Dalmacja jest wyjątkowo sporym regionem dlatego też dzieli się ją na Północną, Środkową i Południową Dalmację. Niezależnie od jej położenia geograficznego, dla każdej cześci Dalmacji charakterystyczne są długie żwirkowe i piaszczyste plaże oraz niewielka odległość do najpopularniejszych wysp takich jak Brač, Hvar, Korčula, Vis czy Ugljan, Pašman i Kornati. Zakwaterowanie w Dalmacji oparte jest głównie o prywatne kwatery jak apartamenty i pokoje oraz ville i domki letniskowe.
W większych miasteczkach często będziecie mieć okazję znaleźć studio apartamenty, a dwupokojowe apartamenty idealne dla rodzin z dzieći znajdować się będą blisko plaży i na wyspach. Zarezerwujcie zakwaterowanie w Dalmacji i skosztujcie dalmatyńskiego trybu życi, o którym marzy każdy gość. Dalmacja jest największym chorwackim regionem turystycznym z archipelagiem liczącym 926 wysp, wysepek, skał i raf. Kamienne labirynty suchej zabudowy w licznych winnicach i gajach oliwnych przeprowadzą Państwa przez wszystkie trzy regiony - Dalmację Północną, Środkową i Południową. W każdym czeka na Państwa unikalne dziedzictwo kulturowe miast śródziemnomorskich oraz różność dziewiczej przyrody.

A co Ty myślisz o tym miejscu?

Twoja ocena tego miejca

angry
crying
sleeping
smily
cool
Wyszukaj

Byłoby dobrze, gdyby Twoja opinia nie była krótsza niż 140 znaków :)

11.43°C | Londyn

zachmurzenie duże