Co?
 • Atrakcje
 • Miasta
 • Noclegi
 • Przyroda
 • Restauracje
 • Transport
 • Wydarzenia
 • Wyspy
 • Zwiedzanie
Gdzie?
Booking.com
Kolejka linowa w Dubrowniku (Dubrovnik Cable Car) to zdecydowanie jedna z tych atrakcji turystycznych, których nie można przegapić planując zwiedzanie Dubrownika. Górna stacja kolejki znajduje się na wzgórzu Srdj, skąd roztacza się przepiękna panorama Starego Miasta w Dubrowniku. Doskonale widoczne są stąd najpopularniejsze zabytki, wsród nich zabytkowe Mury miejskie, wieża Minceta, twierdza Revelin, twierdza św. Jana oraz fort Lovrijenac i bardzo popularna Wyspa Lokrum.

Dolna stacja kolejki linowej znajduje się w odległości 500m od centrum Starego Miasta przy ulicy Kralja Petra Krešimira IV. Podróż kolejką na wzgórze trwa około 4 minut. Na szczycie znajduje się doskonały punkt widokowy, skąd można wykonać piękne zdjęcia Dubrownika. Znajduje się tam również kawiarnia i restauracja “Panorama” oraz sklep z pamiątkami i galeria.

Kolejka Linowa w Dubrowniku w Chorwacji

Szukasz informacji o Kolejka Linowa w Dubrowniku w Chorwacji? Zobacz na mapie jakie atrakcje turystyczne czekają na Ciebie w okolicy Kolejka Linowa w Dubrowniku. Sprawdź w jakiej odległości od plaży znajduje się Kolejka Linowa w Dubrowniku co zobaczyć w Chorwacji oraz gdzie znaleźć dobre noclegi nad morzem w Chorwacji za rozsądną cenę.

O miejscowości Dubrovnik w Chorwacji

Dubrownik, najpopularniejsza turystyczna destynacja w Chorwacji, kiedyś miasto-twierdza nie do zdobycia, dziś dla wszystkich ulubione miasto-muzeum. Historyczne tiwerdze i baszty, część 1940 m długiego kompleksu ścian, są imponującym przywitaniem licznych odwiedzających. Bogatą historyczne dziedzictwo Dubrownik przedstawi w środku grubych murów, a „kulturalną”.

Q Ile kosztują bilety na kolejkę linową w Dubrowniku?

Ceny biletów na kolejke linowa w Dubrowniku na sezon 2021 wynoszą:

bilet w dwie strony dla osoby dorosłej: 170 kn
bilet w jedna stronę dla osoby dorosłej: 90kn
bilet w dwie strony dla dziecka w wieku 4-12 lat: 60kn
bilet w jedna stronę dla dziecka w wieku 4-12 lat: 40kn
dzieci poniżej 4 roku życia: bezpłatnie

Q Jak dojechać do Kolejki linowej w Dubrowniku?

Dojechać do kolejki linowej w Dubrowniku jest stosunkowo łatwo, jednak samo poruszanie się po mieście samochodem w sezonie może sprawiać wiele kłopotów.

Bezpośrednio w okolicy stacji dolnej kolejki linowej znajduje się płatny parking. Niestety ze względu na ogromne zainteresowanie tą atrakcją turystyczną znalezienie wolnego miejsca do parkowania może nie być łatwe. Parkowanie wokół Starego Miasta w Dubrowniku jest dozwolone wyłacznie dla mieszkańców lokalnych. Nie zastosowanie się do przepisów grozi grzywną w wysokości 1000kn.
W mieście znajduje się wiele płatnych parkingów publicznych, których położenie sprawdzić można tutaj: parkingi w Dubrowniku

Dlatego też zdecydowanie rozsądniejszą opcją jest pozostawienie auta na parkingu poza centrum miasta i poruszanie się komunikacja miejską oraz pieszo.

Q Jakie są godziny otwarcia kolejki linowej w Dubrowniku?

Godziny otwarcia kolejki linowej w Dubrowniku różnia się w zależności od pór roku. Najdłużej kolejka linowa otwarta jest w sezonie letnim (maj-sierpień) w godzinach 9 - 23, dzięki czemu ze stacji górnej kolejki można podziwiać magiczne zachody słońca nad Dubrownikiem.

Okolice Riwiery Dubrovnik

Historyczne miasto Dubrovnik oferuje zakwaterowanie w samym centrum, jak i na całej Riwerze Dubrownickiej. To wspaniałe miasto, jako jedno z najczęściej odwiedzanych oferuje różnorodne zakwaterowanie. Apartamenty, pokoje, domy, wille i hotele mogą być jednym z Waszych wyborów na idealne wakacje.
Apartamenty i pokoje przeważają w ofercie zakwaterowania w Dubrowniku i występują w kilku kategoriach jak studio apartamenty czy apartamenty z dwu lub kilku osobowymi pokojami. W ofercie są zarówno apartamenty z 3 gwiazdkami jak i ekskluzywne z 4 i 5 gwiazdkami. Poznajcie Dubrownik w całej okazałości: cieszcie się odkrywaniem historycznej części miasta, zrelaksujcie się na plaży i zabawcie wieczorem. Rijeka dubrovačka, miasto Dubrownik oraz Konavle to część najbardziej wysuniętej na południe chorwackiej strefy turystycznej – Riwiery Dubrownik. W świecie, miasto Dubrownik jest uważane za prawdziwą perłę basenu Morza Śródziemnego, ale nie można zapomnieć także o malowniczych miasteczkach z bogatą historią i wyjątkowymi walorami przyrody, które otaczają Dubrownik z północy i południa i także wpływają na jego atrakcyjność. W przeszłości obszar ten był częścią Republiki Dubrownickiej, jednej z rzadkich oaz wolności. Dzięki biegłemu lawirowaniu pomiędzy Wenecją i Turcją, Dubrownikowi i jego dyplomacji udało się przez stulecia zachować niezależność, aż do przybycia wojsk Napoleona. "Wolność" jest do dzisiaj symbolem Dubrownika i okolicznych miejscowości.

Region turystyczny Dalmacja

Dalmacja jest wyjątkowo sporym regionem dlatego też dzieli się ją na Północną, Środkową i Południową Dalmację. Niezależnie od jej położenia geograficznego, dla każdej cześci Dalmacji charakterystyczne są długie żwirkowe i piaszczyste plaże oraz niewielka odległość do najpopularniejszych wysp takich jak Brač, Hvar, Korčula, Vis czy Ugljan, Pašman i Kornati. Zakwaterowanie w Dalmacji oparte jest głównie o prywatne kwatery jak apartamenty i pokoje oraz ville i domki letniskowe.
W większych miasteczkach często będziecie mieć okazję znaleźć studio apartamenty, a dwupokojowe apartamenty idealne dla rodzin z dzieći znajdować się będą blisko plaży i na wyspach. Zarezerwujcie zakwaterowanie w Dalmacji i skosztujcie dalmatyńskiego trybu życi, o którym marzy każdy gość. Dalmacja jest największym chorwackim regionem turystycznym z archipelagiem liczącym 926 wysp, wysepek, skał i raf. Kamienne labirynty suchej zabudowy w licznych winnicach i gajach oliwnych przeprowadzą Państwa przez wszystkie trzy regiony - Dalmację Północną, Środkową i Południową. W każdym czeka na Państwa unikalne dziedzictwo kulturowe miast śródziemnomorskich oraz różność dziewiczej przyrody.

A co Ty myślisz o tym miejscu?

Twoja ocena tego miejca

angry
crying
sleeping
smily
cool
Wyszukaj

Byłoby dobrze, gdyby Twoja opinia nie była krótsza niż 140 znaków :)

Zobacz film YouTube o Kolejka Linowa w Dubrowniku Oglądaj video

Pokaż godziny otwarcia
 • Poniedziałek09:00 - 16:00
 • Wtorek09:00 - 16:00
 • Środa09:00 - 16:00
 • Czwartek09:00 - 16:00
 • Piątek09:00 - 16:00
 • Sobota09:00 - 16:00
 • Niedziela09:00 - 16:00