Co?
  • Atrakcje
  • Miasta
  • Noclegi
  • Przyroda
  • Restauracje
  • Transport
  • Wydarzenia
  • Wyspy
  • Zwiedzanie
Gdzie?
Booking.com

Poreč w Chorwacji

Szukasz informacji o Poreč w Chorwacji? Zobacz na mapie jakie atrakcje turystyczne czekają na Ciebie w okolicy Poreč. Sprawdź w jakiej odległości od plaży znajduje się Poreč co zobaczyć w Chorwacji oraz gdzie znaleźć dobre noclegi nad morzem w Chorwacji za rozsądną cenę.

O miejscowości Poreč w Chorwacji

Najczęściej odwiedzane miejsce w Chorwacji w czasie lata – miasto Poreč – na szlakach turystycznych znalazło się już w 1844 roku, i od tego czasu było ulubioną miejscowością dawnych rodzin królewskich. Co roku przyciąga coraz więcej gości, którzy chętnie przyjeżdżają do chorwackiego „miasta turystyki”. Ciekawa i burzliwa historia Poreča kryje się na oryginalnych rzymskich ulicach oraz w bazylice Eufrazego, będącej pod ochroną UNESCO. Miasto Poreč zabawia także śródziemnomorskimi dźwiękami oraz szaloną morską przygodą, w której każdy może uczestniczyć.

Okolice Riwiery Poreč

Na tej riwierze zieleń lasów i winnic uwodzicielsko przeplata się z błękitem Morza Adriatyckiego. Najbardziej znaną i najpopularniejszą destynacją jest miasteczko Poreč, które swoim gościom oferuje niezapomnianą zabawę w klubach nocnych, ale także ogromną dawkę historii (wspomnimy tylko Bazylikę Eufrazjusza wpisaną na listę UNESCO). Z naszej oferty zakwaterowania na Riwierze Poreč wyróżniamy apartamenty i domy, w których pobyt z psem jest dozwolony oraz kwatery klimatyzowane.
Riwiera Poreč jest jednym z miejsc, gdzie narodziła się chorwacka turystyka. Ponad półtora wieku temu austriacka szlachta pływała swoimi jachtami wzdłuż wybrzeża Adriatyku, zatrzymując się w Poreču i wielu innych portach, które później otworzyły swoje bramy zwiedzającym z całego świata. Tradycja gościnności z czasem się jeszcze bardziej wzmocniła, tak w Poreču, jak i w otaczających go miejscach. Riwiera Poreč nadal jest jednym z najlepszych kurortów Chorwacji

Region turystyczny Istria

Wielobarwna Istria to gwiazda chorwackiej turystyki, która swoim pięknem od dziesiątek lat zachwyca gości. W ofertę zakwaterowania na Istrii inwestowano poprzez długoletnie wynajmowanie apartamentów, pokojów i domów wypoczynkowych, dlatego oferta stawała się coraz lepsza. Oprócz komfortowego zakwaterowania na wybrzeżu z widokiem na morze i łodzie delikatnie kołysane przez letni wietrzyk, goście będą zaskoczeni bogatą ofertą zakwaterowania w głębi Istrii, gdzie wielobarwne krajobrazy i szlaki winne ukoją cały stres, który nagromadził się przez intensywny tryb życia.
Wybierzcie zakwaterowanie z naszej bogatej oferty, aby znaleźć się krok bliżej dobrodziejstw Istrii. Udajcie się w podróż przez kolorową Istrię i poznajcie wszystkie kolory największego chorwackiego półwyspu. Niebieska Istria poprowadzi Państwa nutami festiwali muzycznych wzdłuż wybrzeża, i zaskoczy filmowym spektaklem w pulskiej Arenie. Zielona Istria obudzi w Państwu ducha przygody na zboczach Učki, a smak trufli będzie Państwu towarzyszył na ulicach średniowiecznych miasteczek.

A co Ty myślisz o tym miejscu?

Twoja ocena tego miejca

angry
crying
sleeping
smily
cool
Wyszukaj

Byłoby dobrze, gdyby Twoja opinia nie była krótsza niż 140 znaków :)