Co?
 • Atrakcje
 • Miasta
 • Noclegi
 • Przyroda
 • Restauracje
 • Transport
 • Wydarzenia
 • Wyspy
 • Zwiedzanie
Gdzie?
Booking.com

Istralandia – pierwszy aquapark w Chorwacji. Niedaleko znajduje się drugi: AquaColors. Zastanawiasz się który jest lepszy? Przeczytaj: Istralandia czy AquaColors? Parki wodne w Chorwacji.

Mimo, że pierwszy to jeden z najnowszych aquaparków w Chorwacji! Istralandia otwarta została w lipcu 2014 roku niedaleko miasta Novigrad. AquaColors zaledwie rok później, w 2015 roku. Ogromne zapotrzebowanie na tego typu atrakcje w Istrii spowodowane było głównie za sprawą niemców i włochów, ale też polaków, którzy licznie spędzają w Istrii
swoje urlopy.

Dlaczego Istralandia?

Istralandia wydaje się być doskonałą alternatywą w stosunku do wypoczywania na plażach Istrii. Na terenie Aquaparku znajduje się 20 różnego typu zjeżdżalni wodnych (w tym monumentalna 27 metrowa otwarta zjeżdżalnia), trzy duże baseny, wielopoziomowe skocznie, wodny plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej i korty tenisowe. A co z jedzeniem? W Istralandii licznie zlokalizowane są bary szybkiej obsługi i restauracje. Znajdziecie tutaj również sklep z pamiątkami z Chorwacji!

Czy cały dzień w Istralandii to dobry pomysł? A co z cenami biletów? Wydaje się, że całodzienny pobyt tutaj to najlepszy pomysł. Ceny biletów nie są niskie, jednak oferta parku wodnego jest rzeczywiścei imponująca. Dlatego żeby móc w spokoju skorzystać ze wszystkich (lub większości) atrakcji wodnych potrzeba czasu, najlepiej całego dnia.

Szczególnie godne polecenia w Istralandii są m.in. wspomniana wcześniej 27 metrowa zjeżdżalnia wolnego spadku, rafting wieloosobowymi łodziami pontonowymi, wielotorowa kolorowa zjeżdżalnia rodzinna, strefa basenów z hydromasażem. Dla najmłodszych gości szczególnie godne polecenia są duży basen dla dzieci z wyspą i statkiem piratów, a także kolorowy plac zabaw ze strefą spryskiwaczy wodnych. Szukasz najlepszego Aquaparku w Chorwacji? Dobrze trafiłeś! Sprawdź cennik biletów na sezon 2020 i zobacz na Mapie Chorwacji gdzie jest Istralandia.

Q Jak dojechać do Istralandii

Aquapark Istralandia położony jest zaledwie 7 km od miejscowości Novigrad, około 30 km od miasta Porec, i 50 km od Rovinj (jednego z najładniejszych miast w Chorwacji).

Jadąc od strony Zagrzebia najłatwiej dojechać do Istralandii autostradą A1, a następnie A6 w kierunku Rijeki. Następnie można kontynuować drogę autostradą A8 w kierunku Puli i odbić na Novigrad w okolicy Kanfanar, lub kierować się bezpośrednio z Rijeki na Novigrad.

Jadąc od strony Słowenii autostradą A9, Istralandia położona jest 15km od granicy z Chorwacją.

Należy pamiętać, że poruszanie się autostradami po Chorwacji jest płatne za przejechany odcinek drogi. Poniżej znajdziesz odległości autostradowe jadąc od strony Zagrzebia:

 A1: Zagrzeb (Lucko) - Bosilijevo: 68,2 km


 A6: Bosilijevo - Rijeka (Jusci): 81,2 km


 <A8: Rijeka (Jusci) - Kanfar: 62,9 km


 <A1 + A6 + A8:  212,3 km

Q Baseny w Istralandii

Basen do skoków dla dzieci w Istralandii
Basen zajmuje powierzchnię 150m2 oraz ma głębokość 3m. Skoki do wody wykonuje się z trzech skoczni usytuowanych na trzech różnych poziomach: 0,5m, 1,0m, 1,5m.
Jest to jedna z ulubionych atrakcji gości Istralandii. Sprawia dużo radości i uśmiechu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.Basen rodzinny
Położony jest w sąsiedztwie strefy wondego placu zabaw dla dzieci. Zajmuje powierzchnię 200m2 i ma 1,80m głębokości. Dzięki niespotykanej "ścianie ze szkła" rodzice moga obserwować swoje dzieci bawiące się na placu zabaw, zażywając równocześnie relaksu za pomocą najnowocześniejszych hydromasaży.Wodny plac zabaw dla dzieci
Ulubione miejsce zabaw najmłodszych gości w Istralandii. dzięki takim atrakcjom jak kolorowe fontanny i spryskiwacze, pistolety i przeszkody wodne, zarówno rodzoce jak i ich pociechy biorą udział w doskonałej zabawie i rywalizacji wodnych.Duży Basen dla dzieci
Jeden z największych basenów zlokalizowany na terenie Aquaparku Istralandia. Zajmuje ponad 1000m2, i jest preznaczony dla najmniejszych pływaków. Głębokość basenu wacha się międzxy 0 a 0,40m, dzięki czemu najmłodsze dzieci w bezpiecznych warunkach moga bawić się w towarzystwie sztucznych ośmiornic, żab, czy tez wodnego Klauna. W centralnej części basenu znajduje się Statek Piratów oraz Wodna Wyspa, a z boku do basenu zjeżdżać można wielotorową i kolorową zjeżdżalnia wodną.Baseny z hydromasażem
Dwupoziomowy basen z hydromasażem wyposażony jest w wodne łóżka i leżanki (poziom górny) oraz dolny basen rekreacyjny , gdzie każdy chętny może się odprężyć i zrelaksować w rozgrzewających promieniach słońca.

Q Zjeżdżalnie w Istralandii

Statek piratów
Wiele małych zjeżdżalni przeznaczonych dla najmłodszych gości.


Mini surfing
11-metrowej długości wielotorowa zjeżdżalnia dla dzieci.


Latające łodzie
106 metrowa zjeżdżalnia przeznaczona do zjazdu 1 lub 2-osobowymi łodziami pontonowymi.


Zjeżdżalnia swodobnego spadku
Stroma i bardzo szybka zjeżdżalnia 27 metrowej wysokości i 96 metrowej długości. Prawdopodobnie najważniejsza atrakcja w Istranaldii.


Rodzinny rafting
138 długości zjeżdżalnia przeznaczona do zjazdu na 4 osobowych (rodzinnych) łodziach pontonowych.


Szalone wzgórza
70 metrowej długości wielotorowa zjeżdżalnia.


Top Gun
Dwie strome 13 metrowej długości zjeżdżalnie w kształcie rury.


Rwąca rzeka
Długa częściowo otwarta / zmaknięta zjeżdżalnia 157 metrowej długości z wieloma zakolami i zakrętami, wpadająca bezposrtednio do dużego basenu.


Magiczna dziura
Całkowicie zamknięta 157 metrowa zjeżdżalnia w kształcie rury, przeznaczona do zjazdu na 1-osobowych łodziach pontonowych.

Q Jakie są ceny biletów w Istralandii?

Ceny biletów do Istralandii nie należą do najtańszych. Poniżej znajdziesz aktualny cennik biletów do Parku Wodnego Istralandia na sezon 2020. Pamiętaj, że podane ceny nie zawierają dodatkowych opłat za leżaki, parasole, czy też szafki. 220KN - Bilet Normalny Całodniowy (dla osób powyżej 1,40m wzrostu)


 170KN - Bilet Ulgowy Całodniowy ( dla osób od 1,00 m do 1,40 m wzrostu oraz powyżej 70 roku życia


 520KN - Pakiet1 (2 Bilety Normalne + 1 Bilet Ulgowy)


 650KN - Pakiet2 (2 Bilety Normalne + 2 Bilety Ulgowe)


 140KN - Grupy szkolne i studenci (cena za osobę) *


 150KN - Grupy osób dorosłych (cena za osobę) *


 Bilet darmowy - dla dzieci poniżej 1,00m wzrostu ** Grupa powinna liczyć minimum 20 osób.

Q Godziny otwarcia Istralandia

 Godziny otwarcia Aquaparku Istralandia w sezonie 2020 to 10:00 - 18:00

Okolice Riwiery Novigrad


Czarujące rybackie osady Riwiery Novigrad na północno – zachodnim wybrzeżu Istrii położone są wokół miasta – portu o tej samej nazwie. Całą Riwierę Novigrad można objąć jednym spojrzeniem z lotni, które zaczynają panoramiczne loty w miejscowości Karigador.

Region turystyczny Istria

Wielobarwna Istria to gwiazda chorwackiej turystyki, która swoim pięknem od dziesiątek lat zachwyca gości. W ofertę zakwaterowania na Istrii inwestowano poprzez długoletnie wynajmowanie apartamentów, pokojów i domów wypoczynkowych, dlatego oferta stawała się coraz lepsza. Oprócz komfortowego zakwaterowania na wybrzeżu z widokiem na morze i łodzie delikatnie kołysane przez letni wietrzyk, goście będą zaskoczeni bogatą ofertą zakwaterowania w głębi Istrii, gdzie wielobarwne krajobrazy i szlaki winne ukoją cały stres, który nagromadził się przez intensywny tryb życia.
Wybierzcie zakwaterowanie z naszej bogatej oferty, aby znaleźć się krok bliżej dobrodziejstw Istrii. Udajcie się w podróż przez kolorową Istrię i poznajcie wszystkie kolory największego chorwackiego półwyspu. Niebieska Istria poprowadzi Państwa nutami festiwali muzycznych wzdłuż wybrzeża, i zaskoczy filmowym spektaklem w pulskiej Arenie. Zielona Istria obudzi w Państwu ducha przygody na zboczach Učki, a smak trufli będzie Państwu towarzyszył na ulicach średniowiecznych miasteczek.

A co Ty myślisz o tym miejscu?

Twoja ocena tego miejca

angry
crying
sleeping
smily
cool
Wyszukaj

Byłoby dobrze, gdyby Twoja opinia nie była krótsza niż 140 znaków :)

Zobacz film YouTube o Istralandia Aquapark, Novigrad Oglądaj video

Pokaż godziny otwarcia
 • Poniedziałek10:00 - 18:00
 • Wtorek10:00 - 18:00
 • Środa10:00 - 18:00
 • Czwartek10:00 - 18:00
 • Piątek10:00 - 18:00
 • Sobota10:00 - 18:00
 • Niedziela10:00 - 18:00