Co?
  • Atrakcje
  • Miasta
  • Noclegi
  • Przyroda
  • Restauracje
  • Transport
  • Wydarzenia
  • Wyspy
  • Zwiedzanie
Gdzie?
Booking.com

Novi Vinodolski w Chorwacji

Szukasz informacji o Novi Vinodolski w Chorwacji? Zobacz na mapie jakie atrakcje turystyczne czekają na Ciebie w okolicy Novi Vinodolski. Sprawdź w jakiej odległości od plaży znajduje się Novi Vinodolski co zobaczyć w Chorwacji oraz gdzie znaleźć dobre noclegi nad morzem w Chorwacji za rozsądną cenę.

O miejscowości Novi Vinodolski w Chorwacji

Novi Vinodolski mieści się na skraju płodnej „doliny winnic” Vinodola, w miejscu gdzie góry Mala Kapela wpadają do morza. Swój rozkwit przeżywa w XIII wieku za czasów panowania rodziny Frankopan. Z tego okresu pochodzą najważniejsze zabytki, w tym także Kodeks Vinodolski, jeden z najstarszych dokumentów prawnych, napisanych w języku chorwackim.Turystyczną tradycję Novi Vinodolski kształtuje już od ponad wieku, a do jej rozwoju w jednakowym stopniu przyczynia leczniczy koktajl morskiego i górskiego powietrza, jak i tradycyjne festyny, pozwalające zapomnieć o codziennych troskach.

 

Okolice Riwiery Novi Vinodolski

Rzadko które miejsce nad Adriatykiem może się pochwalić wyjątkowością, która upiększa Riwierę Novi Vinodolski. Swoim gościom daje możliwość relaksu w górskim lesie zaledwie 15 kilometrów od czystego morza. „Srebrny Kwiat Europy” to tylko jedna z nagród, która potwierdza, że ponad 130 lat turystycznej tradycji riwiery zasługuje na docenienie.
Riwiera ta jest kołyską chorwackiego prawa i jednym z najwierniejszych strażników chorwackiej tradycji i historii.

Region turystyczny Kwarner

Zakwaterowanie w Zatoce Kvarner można znaleźć zarówno na lądzie jak i na którejś z najpopularniejszych wysp, takich jak Pag, Lošinj czy Krk. Oferta kwater prywatnych, apartamentów i domów w robinsonowskim stylu, oddalonych od morza zaledwie sto metrów, jest ogromna. Prawie wszystkie kwatery są klimatyzowane i dysponują prywatną łazienką.
Ulokowanie Kvarneru jest wyjątkowe ze względu na to, że jednej strony powiązany jest z kontynentalną Chorwacją (część środkowa i stolica Zagrzeb), a z drugiej ma dostęp do morza, a także zdobi go kilka dużych chorwackich wysp. Zakwaterowanie w Kvarnerze standardowego typu, które możecie zarezerwować to apartamenty, apartamenty typu studio i pokoje, a także luksusowe hotele z widokiem na morze. Zachęcamy Państwa do powrotu na wybrzeże, tam gdzie pierwsi turyści odkryli piękno Adriatyku. Niech trasa spacerowa Lungomare wniesie do Państwa wakacji nieco romantyki. Być może zechcecie Państwo sprawdzić swoją znajomość historii podczas festiwali, dzięki którym Kvarner jest atrakcją już od czasów średniowiecza. W letnie dni Kvarner uraczy Państwa wyrafinowanym smakiem szampana wprost z morskich głębin.

A co Ty myślisz o tym miejscu?

Twoja ocena tego miejca

angry
crying
sleeping
smily
cool
Wyszukaj

Byłoby dobrze, gdyby Twoja opinia nie była krótsza niż 140 znaków :)