MapaChorwacji.pl | Mapa turystyczna miasta Split w Chorwacji. Mapa atrakcji i zabytków wskaże ci trasę zwiedzania Splitu i ciekawe miejsca w okolicy.
Ładowanie mapy logo
google-map-thumbgoogle-map-thumb

Split

❰ Omis | Trogir ❱
Booking.com

Miasto Split  leży w regionie: Chorwacja - Dalmacja Środkowa.

Miasto Split to najważniejsze miejsce województwa splitsko-dalmatyńskiego i jedna z najpopularniejszych destynacji w Dalmacji. Dlatego, że jest położony nad morzem, Split oferuje ogromny wybór apartamentów i pokoi z widokiem na morze. Prywatne kwatery w Splicie w szczycie sezonu tańsze są od ofert hotelowych, ale trzeba pamiętać, że zakwaterowanie w centrum jest przeważnie droższe niż to ulokowane w innych częściach miasta. Wybierzecie zakwaterowanie w centrum, będziecie bliżej zabytków, wielu restauracji oferujących lokalne pyszności oraz popularnej, piaszczystej plaży Bačvice. Mamy ogromny wybór apartamentów, które akceptują pobyt ze zwierzętami, jak i klimatyzowanych apartamentów z dostępem do internetu. 1700-letni Split jest największym miastem chorwackiego wybrzeża. Wyrastając z Pałacu Dioklecjana, jedynego wciąż żywego pomnika pod ochroną UNESCO, Split wiekami wypełniał jego ściany historią, którą powinniście poznać spacerując między jego murami i słuchając tradycyjnych zespołów ludowych - klap. Przy tym nie możecie zapomnieć o zapoznaniu się ze splickim zegarem słonecznym, który od XVI wieku odlicza czas obok Żelaznej Bramy pałacu. O ile chcecie być wiecznie szczęśliwi, musicie również potrzeć złoty palec pomnika Grgura Ninskiego, który znajduje się przed Złotą Bramą pałacu. Historyczne ciekawostki Split skrywa pod piękną przyrodą wzgórza Marjan. Spacery w chłodzie jego lasu w pobliżu morskiego brzegu, pozwolą wam odkryć swoje ulubione miejsce na kąpiele.

 Split - noclegi z Booking.com  ❱❱ 

Riwiera Split to idealny wybór dla turystów, którzy swój urlop chcą wykorzystać na opalanie i morskie kąpiele. W naszej ofercie możecie znaleźć idealny apartament lub pokój z widokiem na morze. Jeśli jesteście w Splicie i chcecie uciec przed miejskimi upałami, wsiądź do auta lub autobusu (linia nr 60 lub nr 30) i odwiedźcie miasteczko Podstrana, a wieczór wykorzystajcie na odkrywanie splickiego życia nocnego. Większość apartamentów i pokoi w Podstranie znajduje się w pobliżu plaży. Riwiera Split to jeden z tych zakątków świata, gdzie będziecie się czuć lepiej niż w domu. Pierwszym mieszkańcem Splitu był rzymski cesarz Dioklecjan, o którym mówi się, że był „specyficzny”. Taki stan umysłu pomyślnie przenosił się na całe generacje, a dzisiaj Split, oprócz przepięknej architektury, bogatej historii, słońca i czarującej przyrody, oferuje także „piąty element”, który się przeżywa sercem. Kiedy już poznacie Split, na pewno zapamiętacie go na zawsze i chętnie będziecie tu wracać.

Źródło: https://www.adriatic.hr

  MAPA CHORWACJI