MapaChorwacji.pl | Mapa turystyczna miasta Rovinj w Chorwacji. Mapa atrakcji i zabytków wskaże ci trasę zwiedzania Rovinj i ciekawe miejsca w okolicy.
Ładowanie mapy logo
google-map-thumbgoogle-map-thumb

Rovinj

❰ Pula | Umag ❱
Booking.com

Miasto Rovinj  leży w regionie: Chorwacja - Istria.

Stożkowatą wysepkę, pokrytą czerwonymi dachami, Rovinj ukoronował wspaniałym kościołem i połączył ją z lądem. Ze znanej dzwonnicy kościoła św. Eufemii i płaskowzgórza wokół niej rozpościera się uspokajający widok na cały Rovinj i zielone wyspy pobliskiego archipelagu. W elegancką przestrzeń starówki Rovinj Was wpuszcza przez trzy miejskie bramy, a najpiękniej Was przywita ornamentowany łuk kilkusetletnich Wrót Balbiego.Wypełniony dźwiękami muzyki klasycznej, barokowej i jazzowej, Rovinj Was zrelaksuje na różnorodnych plażach, zacienionych sosnowymi lasami, oraz na ulicach z bogatą historią.

 Rovinj - noclegi z Booking.com  ❱❱ 

Riwiera Rovinj inspiruje spokojnymi miejscami na wybrzeżu, pagórkami znajdującymi się w głębi lądu, fortyfikacją miast i archipelagami... Jednak najbardziej zapada w pamięci dzięki panującej tam atmosferze, idealnej do wypoczynku.Miasto Rovinj mieści się na pagórkowym półwyspie, a jego panorama przypomina stożek złożony z pięknych śródziemnomorskich domków. Labirynt uliczek prowadzi do Kościoła św. Eufemii, skąd rozpościera się widok na cudowny archipelag.Rovinj przyciąga gości historią zatopionego półwyspu, oczarowuje muzeum łódek „batana”, w Oceanarium zapoznaje nas z bogactwem życia morskiego, a przy tym wszystkim oferuje nam spokojne plaże, do których w łatwy sposób można dotrzeć zarówno samochodem, jak i na piechotę.Bale, miasteczko na Rwierze Rovinj, prezentuje swoją rzymską i średniowieczną twarz. Wędrówki po okolicznych zboczach wzgórz prowadzą odwiedzających do pól i lasów ze starożytnymi kościołami i rzymskimi willami, a wszystko to prowadzi do miejsca, które jest połową drogi między równikiem a biegunem północnym i znajduje się dokładnie na 45 równoleżniku.

Źródło: https://www.adriatic.hr

  MAPA CHORWACJI