Co?
  • Atrakcje
  • Miasta
  • Noclegi
  • Przyroda
  • Restauracje
  • Transport
  • Wydarzenia
  • Wyspy
  • Zwiedzanie
Gdzie?
Booking.com

Plaża Zlatni rat jest jedną z najpiękniejszych plaż na mapie Chorwacji i jednocześnie najbardziej reprezentatywną wizytówką Bol. Została ona ukształtowana przez złoża drobnych kamyków rozmieszczone wokół podwodnej rafy, sięgając aż 500 metrów w głąb morza. Sam wierzchołek plaży Zlatni rat często przyjmuje inny kształt ze względu na wpływ wiatrów, fal i prądów morskich.

Lokalizacja ta jest chronionym obszarem naturalnym i ulubionym miejscem dla surferów i kite-surferów z całego świata. Plaża Zlatni rat znajduje się zaledwie 2 km od Bol. Na plażę można dotrzeć samochodem lub 20 minut spacerem wzdłuż morza. W miesiącach letnich, na plażę kursuje co pół godziny mały pociąg turystyczny.Pływają tam także łodzie turystyczne, które wyruszają z portu Bol.

Plaża Zlatni Rat, Wyspa Bol w Chorwacji

Szukasz informacji o Plaża Zlatni Rat, Wyspa Bol w Chorwacji? Zobacz na mapie jakie atrakcje turystyczne czekają na Ciebie w okolicy Plaża Zlatni Rat, Wyspa Bol. Sprawdź w jakiej odległości od plaży znajduje się Plaża Zlatni Rat, Wyspa Bol co zobaczyć w Chorwacji oraz gdzie znaleźć dobre noclegi nad morzem w Chorwacji za rozsądną cenę.

O miejscowości Bol w Chorwacji

Bol już od lat jest turystycznym mistrzem Chorwacji. Na tę prestiżową nazwę zasłużył swoim wysiłkiem, aby oprócz walorów kulturalnych i przyrodniczych, którymi się szczyci, zapewnić odwiedzającym dobrą zabawę i zadbaną okolicę. Bol mieści się na słabo zaludnionej południowej stronie Braču, która charakteryzuje się nietkniętą przyrodą, jaskiniami ze znaleziskami archeologicznymi, pozostałościami enklaw pustelniczych, plażami z drobnego żwirku,...

Okolice Riwiery Brač

Wyspa Brač została obdarzona bogatą florą i fauną więc pory roku na Braču są lepiej widoczne niż na innych wyspach. W czasie upalnych, letnich dni Brač jest przepełniony zielenią, w której skrywają się dalmatyńskie domy z apartamentami i pokojami - idealnymi na spędzenie miłego urlopu. Zakwaterowanie na wyspie Brač można znaleźć także we wnętrzu wyspy, jednakże częściej apartamenty, pokoje, domy i hotele znajdują się bliżej morza.
Widok na morze i niewielka odległość do morza apartamentów i pokoi to tylko niektóre z korzyści jakie Brač oferuje swoim gościom. Bogata oferta atrakcji turystycznych, takich jak sporty wodne, zachwyci każdego zwolennika aktywnego spędzania wakacji. Brač jest wyspą, która odwiedzającemu oferuje niezapomniane chwile odpoczynku. Różnorodność walorów naturalnych wyspy Brač zawsze jest opisywana w superlatywach – najjwyższa wyspa, najładniejsza plaża Adriatyku, najstarsze znaleziska archeologiczne... Te opisy ożyją przed oczyma tych, którzy zdecydują się na poznanie wyspy z typowym dalmatyńskim kamiennym krajobrazem, poprzecinanym pięknie urządzonymi gajami oliwnymi.

Region turystyczny Dalmacja

Dalmacja jest wyjątkowo sporym regionem dlatego też dzieli się ją na Północną, Środkową i Południową Dalmację. Niezależnie od jej położenia geograficznego, dla każdej cześci Dalmacji charakterystyczne są długie żwirkowe i piaszczyste plaże oraz niewielka odległość do najpopularniejszych wysp takich jak Brač, Hvar, Korčula, Vis czy Ugljan, Pašman i Kornati. Zakwaterowanie w Dalmacji oparte jest głównie o prywatne kwatery jak apartamenty i pokoje oraz ville i domki letniskowe.
W większych miasteczkach często będziecie mieć okazję znaleźć studio apartamenty, a dwupokojowe apartamenty idealne dla rodzin z dzieći znajdować się będą blisko plaży i na wyspach. Zarezerwujcie zakwaterowanie w Dalmacji i skosztujcie dalmatyńskiego trybu życi, o którym marzy każdy gość. Dalmacja jest największym chorwackim regionem turystycznym z archipelagiem liczącym 926 wysp, wysepek, skał i raf. Kamienne labirynty suchej zabudowy w licznych winnicach i gajach oliwnych przeprowadzą Państwa przez wszystkie trzy regiony - Dalmację Północną, Środkową i Południową. W każdym czeka na Państwa unikalne dziedzictwo kulturowe miast śródziemnomorskich oraz różność dziewiczej przyrody.

A co Ty myślisz o tym miejscu?

Twoja ocena tego miejca

angry
crying
sleeping
smily
cool
Wyszukaj

Byłoby dobrze, gdyby Twoja opinia nie była krótsza niż 140 znaków :)