Co?
 • Atrakcje
 • Miasta
 • Noclegi
 • Przyroda
 • Restauracje
 • Transport
 • Wydarzenia
 • Wyspy
 • Zwiedzanie
Gdzie?
Booking.com

Festiwal jazzowy “Liburnia Jazz Festival” odbywa się cyklicznie i nieprzerwanie od 2001 roku w lecie (zwykle w pierwszy weekend lipca). Zapoczątkowany w mieście Lovran w 2003 roku został na stałe przeniesiony do miejscowości Opatija, niedaleko Rijeki – jednej z najbardziej popularnych miejscowości turystycznych w Chorwacji (Mapa Chorwacji – Opatija).

Zapraszamy naprawdę wyjątkowych muzyków, których osobowość i twórczość artystyczna pokazują, czym jest jazz i czym się stanie.

Liburnia Jazz Festival co roku skupia wyśmienitych artystów jazzowych z Chorwacji i ze świata, co przyciaga turystów odwiedzających Opatiję, oczarowanych atmosferą tego wydarzenia. Organizatorzy festiwalu podkreślaja, że wydarzenie muzyczne skierowane jest do tych, których uszy nie przywykły do jazzu, i którzy uważają, że muzyka jazzowa to domena głównie muzyków, nie zwykłych ludzi. Celem organizatorów jest przekonanie widowni, że jest jest inaczej. Co roku festiwal odwiedza około 4000 widzów.

Program “Liburnia Jazz Festival” to starannie wyselekcjonowani artyści jazzowi z Chorwacji i ze świata, których muzyka zadowoli nawet najbardziej wymagających koneserów jazzu. Oprócz koncertów na głównej scenie festiwalu, w mieście odbywa sie wiele równoległych wydarzeń, tzw. Street Jazz.

Q Gdzie odbywa się Liburnia Jazz Festival?

Liburnia Jazz Festival odbywa się w mieście Opatija (około 25km na wschód od Rijeki). Koncerty odbywają się na tzw. scenie głównej festiwalu, oraz w wielu miejscach w mieście, tzw. Street Jazz. Szczególnie polecane są wieczorne koncerty cechujące się magiczną atmosferą.

Q Kiedy odbywa się Liburnia Jazz Festival?

Festiwal jazzowy "Liburnia Jazz Festival" odbywa się cyklicznie od 2001 roku, zwykle na początku wakacji, w pierwszy weekend lipca.

Q Gdzie kupić bilety na Liburnia Jazz Festival?

Informacja o dystrybutorach biletów dostępne są zawsze na stronie organizatora imprezy. Koncerty w ramach tzw. Street Jazz są bezpłatne, jedynie koncerty na scenie głównej wymagają wcześniej zakupionego biletu.

Organizator
Liburnia Jazz Festival...
20 Liburnia Jazz Festival 3-5 lipca 2020
03 lip 2020
20 Liburnia Jazz...
 • 09:30 - 3 lipca 2020
 • 23:00 - 5 lipca 2020
 • Opatija, Croatia
1 Lista uczestników

Okolice Riwiery Opatija

Wielki wybór zakwaterowania na riwierze Opatija możecie znaleźć w naszej bogatej ofercie. Zarezerwujcie zakwaterowanie i bądźcie o krok bliżej Waszym wymarzonym wakacjom. Opatija jako jedna z najpopularniejszych destynacji chorwackiej turystyki już od kilkudziesięciu lat oferuje wiele atrakcji dla turystów.
Opróćz tego, wkłady w prywatne zakwaterowanie są coraz większe co cieszy odwiedzających. Około 300 prywatnych apartamentów i pokoi znalazło się w gronie najczęściej wybieranych przez gości w tym regionie. Przyjedźcie na riwierę Opatija i rozkoszujcie się romantycznymi krajobrazami i promenadami wzdłuż adriatyckiego wybrzeża niezwykłego Kwarneru. Najdłuższa tradycja turystki już od 167 lat spaja wiele perełek Riwiery Opatija - od Volskiego do Lovrana - długą na 12 kilometrów promenadą Lungomare. Najbardziej znana mieszkanka Opatiji - rzeźba Dziewczyny z mewą, ze skał wzywa na spędzenie lata na tej cudownej riwierze, która z rybackiego regionu przekształciła się w najpopularniejszą destynację turystyczną.

Region turystyczny Kwarner

Zakwaterowanie w Zatoce Kvarner można znaleźć zarówno na lądzie jak i na którejś z najpopularniejszych wysp, takich jak Pag, Lošinj czy Krk. Oferta kwater prywatnych, apartamentów i domów w robinsonowskim stylu, oddalonych od morza zaledwie sto metrów, jest ogromna. Prawie wszystkie kwatery są klimatyzowane i dysponują prywatną łazienką.
Ulokowanie Kvarneru jest wyjątkowe ze względu na to, że jednej strony powiązany jest z kontynentalną Chorwacją (część środkowa i stolica Zagrzeb), a z drugiej ma dostęp do morza, a także zdobi go kilka dużych chorwackich wysp. Zakwaterowanie w Kvarnerze standardowego typu, które możecie zarezerwować to apartamenty, apartamenty typu studio i pokoje, a także luksusowe hotele z widokiem na morze. Zachęcamy Państwa do powrotu na wybrzeże, tam gdzie pierwsi turyści odkryli piękno Adriatyku. Niech trasa spacerowa Lungomare wniesie do Państwa wakacji nieco romantyki. Być może zechcecie Państwo sprawdzić swoją znajomość historii podczas festiwali, dzięki którym Kvarner jest atrakcją już od czasów średniowiecza. W letnie dni Kvarner uraczy Państwa wyrafinowanym smakiem szampana wprost z morskich głębin.

A co Ty myślisz o tym miejscu?

Twoja ocena tego miejca

angry
crying
sleeping
smily
cool
Wyszukaj

Byłoby dobrze, gdyby Twoja opinia nie była krótsza niż 140 znaków :)