Co?
  • Atrakcje
  • Miasta
  • Noclegi
  • Przyroda
  • Restauracje
  • Transport
  • Wydarzenia
  • Wyspy
  • Zwiedzanie
Gdzie?
Booking.com

Lotnisko Pula znajduje się około 10km na północny wschód od centrum miasta. Dojazd do lotniska samochodem zajmuje około 15 min. Lotnisko obsługuje loty do wielu miast w całej Europie.

Miasto Pula

Lotnisko Pula w Chorwacji

Szukasz informacji o Lotnisko Pula w Chorwacji? Zobacz na mapie jakie atrakcje turystyczne czekają na Ciebie w okolicy Lotnisko Pula. Sprawdź w jakiej odległości od plaży znajduje się Lotnisko Pula co zobaczyć w Chorwacji oraz gdzie znaleźć dobre noclegi nad morzem w Chorwacji za rozsądną cenę.

O miejscowości Pula w Chorwacji

Mityczna Pula jest miastem uciekinierów z Kolchidy, którzy bez powodzenia próbowali odzyskać złote runo. Mit o Argonautach, który Wam opowie Pula, nie jest jedynym świadkiem jej długiej historii. W pobliskiej jaskini Šandalja znalezione zostały najstarsze w Europie ślady prehistorycznego człowieka. Z twierdzy Histra, wybudowanej w V wieku p.n.e. na wzgórzu Kaštel pozostały zaledwie ślady, jednakże Pula ponownie rozkwitła w czasach Cesarstwa Rzymskiego. Rzymianie, Wenecjanie, Węgrzy i Austriacy wymieniają się jako jej władcy na historycznej scenie, pozostawiając po sobie ślady na architekturze największego miasta półwyspu istryjskiego.

Q Jak dojechac na lotnisko w Puli

Dojazd samochodem z centrum miasta na lotnisko Pula zajmuje około 15 minut (10km).

Na lotnisko w Puli dostać można się również autobusem, który kursuje dwa razy dziennie między Głównym Dworcem Autobusowym w Puli a Portem Lotniczym Pula. Koszt biletu w jedną stronę to 30 kun.

Inne połączenia autobusowe z lotniska w Puli:

Pula Airport – Verudela
Pula Airport – Medulin
Pula Airport – Rovinj
Pula Airport – Poreč
Pula Airport – Novigrad
Pula Airport – Umag
Pula Airport – Rabac
Pula Airport – Puntižela
Pula Airport – Fažana

Okolice Riwiery Pula

Riwiera Pula to jedna z najpopularniejszych miejsc dla gości z calego świata. W związku ze swoją ogromną popularnością, Pula oferuje szeroki wybór apartamentów i pokoi. Wielbiciele morza i słońca mogą się kąpać w miejscach Banjole i Pješčana uvala, a jeśli przyjedziecie tutaj ze swoim czworonożnym pupilem, wieczorami możecie się z nim kąpać na plaży Galebove stijene oraz Štinjanska vala.
W naszej ofercie prywatnego zakwaterowania na Riwierze Pulskiej, zobaczcie apartamenty, w których zwierzęta domowe są mile widziane, ale także apartamenty z klimatyzacją, w których możecie się schować przed letnimi upałami. Riwiera Pula zajmuje fragment południowo - zachodniego wybrzeża Istrii. Nurkowe oazy i fragmenty prehistorii w małych miejscowościach riwiery, egzotyczne safari na Brijunach i miasto Pula z wyjątkowym dziedzictwem zabytków – to tylko wstęp do atrakcji tej wyjątkowej części półwyspu Istria.

Region turystyczny Istria

Wielobarwna Istria to gwiazda chorwackiej turystyki, która swoim pięknem od dziesiątek lat zachwyca gości. W ofertę zakwaterowania na Istrii inwestowano poprzez długoletnie wynajmowanie apartamentów, pokojów i domów wypoczynkowych, dlatego oferta stawała się coraz lepsza. Oprócz komfortowego zakwaterowania na wybrzeżu z widokiem na morze i łodzie delikatnie kołysane przez letni wietrzyk, goście będą zaskoczeni bogatą ofertą zakwaterowania w głębi Istrii, gdzie wielobarwne krajobrazy i szlaki winne ukoją cały stres, który nagromadził się przez intensywny tryb życia.
Wybierzcie zakwaterowanie z naszej bogatej oferty, aby znaleźć się krok bliżej dobrodziejstw Istrii. Udajcie się w podróż przez kolorową Istrię i poznajcie wszystkie kolory największego chorwackiego półwyspu. Niebieska Istria poprowadzi Państwa nutami festiwali muzycznych wzdłuż wybrzeża, i zaskoczy filmowym spektaklem w pulskiej Arenie. Zielona Istria obudzi w Państwu ducha przygody na zboczach Učki, a smak trufli będzie Państwu towarzyszył na ulicach średniowiecznych miasteczek.

A co Ty myślisz o tym miejscu?

Twoja ocena tego miejca

angry
crying
sleeping
smily
cool
Wyszukaj

Byłoby dobrze, gdyby Twoja opinia nie była krótsza niż 140 znaków :)