MapaChorwacji.pl | Mapa turystyczna miasta Omis w Chorwacji. Mapa atrakcji i zabytków wskaże ci trasę zwiedzania Omis i ciekawe miejsca w okolicy.
Ładowanie mapy logo
google-map-thumbgoogle-map-thumb

Omis

❰ Makarska | Split ❱
Booking.com

Miasto Omis  leży w regionie: Chorwacja - Dalmacja Środkowa.

Gdy smukłe klify rozdwaja w swoim ujściu dzika i silna rzeka Cetina, miasto Omisz u jej podnóża uparcie kontrolują dwie pirackie działa z dawnych czasów. Obserwując wciśnięte w skały twierdze Fortica i Mirabela z morza, zachwyci Was lśniący kamień średniowiecznych domów i niebiesko-zielony kolaż rzeki, morza i ciągle zielonych drzew rosnących na piaszczystych i żwirkowych plażach. Spokój w cieniu sosen doprawcie pięknem adrenaliny – poznajcie Omisz z lotu ptaka oraz polećcie paralotnią ze skał Omiskiej Dinary. Jeśli wolicie stąpać twardo po ziemi, wspinaczka do twierdzy Fortica zapewni Wam wspaniały widok na cały Omisz, kanion rzeki Cetiny, wyspę Bracz, Hvar i Szoltę.

 Omiš - noclegi z Booking.com  ❱❱ 

Riwiera Omiš to doskonały wybór dla wszystkich miłośników zarówno aktywnego wypoczynku jak i całodziennego odpoczynku na plaży. Szeroka oferta zakwaterowania w Omišu i okolicy ułatwi Wam wybór idealnego miejsca na wakacje. W apartamentach, pokojach i domach znajduje się klimatyzacja, a znajdują się one najczęściej do 200 m. od plaży. Otoczona górami riwiera Omiš znana jest ze swoich długich, piaszczystych plaż idealnych na rodzinne wakacje. Jeśli chodzi o zabawę można wziąć udział w słynnych pirackich nocach czy raftingu po rzece Cetinie - idealnego dla wielbicieli mocnych wrażeń. Riwiera Omiš mieści się pomiędzy Splitem, a Makarską. Kamienne ulice i liczne przykłady ludowej architektury wiejskiej przeniosą Was w dawno minione czasy chorwackiego przymorza. Ten obszar był znany z wydobycia piasku i dużych stoczni, ale był też domem wojowniczych piratów. Riwiera Omiš na swoich 30 kilometrach wybrzeża ugości Państwa w spokoju, który można znaleźć tylko na łonie przyrody i w małych rybackich miejscowościach.

Źródło: https://www.adriatic.hr

  • Booking.com
  MAPA CHORWACJI