Ładowanie mapy logo
google-map-thumb
slider-thumb

Jeziora Plitwickie

Booking.com

Park Narodowy „Jeziora Plitwickie” położony jest w środkowej Chorwacji, niedaleko miejscowości Karlovac. Park założony został w 1949roku. W 1979 roku Park Jezior Plitwickich znalazł się na liście pomników przyrody Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO i dołączył do katalogu najpiękniejszych cudów natury. Zapewne dlatego jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Chorwacji.

Booking.comUrok Jezior Plitwickich tworzy kompleks jezior kaskadowych, z których najwyższe położone jest na wysokości 636m n.p.m. Różnica wysokości pomiędzy najwyżej położonym Jeziorem Proscansko, a ujściem najniższego jeziora do rzeki Korana wynosi ponad 150m.

Niewątpliwą atrakcją dla dzieci są w Parku Plitwickim drewniane kładki, dzięki którym dzieci mogą obserwować pływające w jeziorach ryby oraz raki. Zapierający dech w piersiach jest też widok idealnie przezroczystej lazurowej wody. Dodatkową atrakcją są również przeprawy promowe i kolejka górska, która dowozi turystów do szlaków pieszych.

Źródło informacji: www.np-plitvicka-jezera.hr

  MAPA CHORWACJI