MapaChorwacji.pl | Mapa turystyczna miasta Makarska w Chorwacji. Mapa atrakcji i zabytków wskaże ci trasę zwiedzania Makarska i ciekawe miejsca w okolicy.
Ładowanie mapy logo
google-map-thumbgoogle-map-thumb
slider-thumb

Makarska

❰ Hvar | Omis ❱
Booking.com

Makarska to jedna z największych w Dalmacji miejscowości wypoczynkowych w Chorwacji, położona tuż nad morzem, między miastami Split i Dubrownik, na tzw. Riwierze Makarskiej.

Booking.com


Makarska cieszy się wśród turystów doskonałą opinią. Mimo, że plaże są tutaj dosyć wąskie i raczej kamieniste, Makarska jest miasteczkiem pełnym życia, szczególnie w wakacje. Makarska oferuje wiele, różnego rodzaju, atrakcji turystycznych oraz doskonale położone noclegi (tuż nad morzem, blisko plaży).
Znajduje się tutaj wiele klubów przy plaży, kawiarni, lodziarni, dobrych restauracji i galerii. Jedną z niewątpliwych zalet tego miejsca jest też duża ilość sklepów i sklepików.


Miasto Makarska  leży w regionie: Chorwacja - Dalmacja Środkowa.

Makarska zaczęła się rozwijać pomiędzy półwyspem Sv. Petar i przylądkiem Osejava u podnóży gór Biokovo. Ponieważ te wielkie góry zablokowały rozwój miasta w głąb lądu, dzisiejsza Makarska to kilometrowe plaże, ładnie urządzone promenady przy morzu i place, połączone długimi ulicami. W ciągu wieków Makarska przekształciła się w prawdziwe śródziemnomorskie miasteczko, które dzięki trudowi, miłości i umiejętnościom mieszkańców jest dzisiaj idealnym miejscem na letnie wakacje. Turystyczny raj oferuje równocześnie przygodę w morskich głębinach i wspinaczkę po górach, a można znaleźć także kawałeczek plaży tylko dla siebie i leniwie pluskać się pod gorącym słońcem.

 Makarska - noclegi z Booking.com  ❱❱ 

Na riwierze Makarskiej znajduje się wszystko co jest potrzebne na spędzenie cudownych wakacji w Chorwacji. Słoneczne plaże pełne są plażowiczów, którzy delektują się czystym morzem i innymi atrakcjami. W połowie dnia wszyscy idą do swoich apartamentów lub pobliskich restauracji, aby skosztować dalmatyńskich specjałów. Wiele turystycznych nagród świadczy o jakości usług Makarskiej. Apartamenty z widokiem na morze znajdują się na zboczu gór Biokovo. To idealne miejsca, w których znajduje się wiele zatoczek osłoniętych od silnych wiatrów, a spokojne morze jest idealne na całodzienne pobyty na plaży. Z roku na rok coraz więcej inwestuje się w jakość zakwaterowania co przekłada się na większą ilość turystów krajowych i zagranicznych. Riwiera Makarska jest turystycznym hitem Chorwacji. Znane w świecie i wciąż nagradzane kilometrowe plaże, należące do najładniejszych nad Adriatykiem, spokojne miejscowości na wybrzeżu pomiędzy morzem i wspaniałymi górami Biokovo, pokażą wszystkim odwiedzającym drogę do idealnego wypoczynku w centrum Dalmacji. Połączenie dóbr kultury, bogactw naturalnych i plaż to idealna kombinacja, składająca się na idealny urlop.

Źródło: https://www.adriatic.hr

  MAPA CHORWACJI