Zadar ★★★ ❱❱ 
od 258 zł

Villa Jelena

 Noclegi 
kliknij żeby aktywować zoom
Ładowanie mapy logo
Filtruj

Lotniska w Chorwacji

autor: MapaChorwacji
data publikacji: 18 kwietnia, 2016

Lotniska w Chorwacji zlokalizowane są w pobliżu głównych miast. Tanie loty Polska – Chorwacja oferuje m.in. Wizzair. Bezpośrednie połączenia z Warszawy oferuje także LOT. Linie Ryanair nie posiadają obecnie (aktualizacja marzec 2017) w ofercie tanich lotów do Chorwacji. Niestety, mimo kilkuletniej obecności Chorwacji w Unii Europejskiej, tanie loty do Chorwacji z Polski to nadal rzadkość, więc w porównaniu z samochodem nie jest to tania alternatywa dojazdu do Chorwacji.

Aktualnie bezpośrednio samolotem z Polski do Chorwacji dolecieć możemy do takich miast jak: Zagrzeb, Split, Zadar, Pula, Dubrownik oraz Rijeka. Najwięcej połączeń oferuje LOT.

Lotniska chorwackie są bardzo dobrze skomunikowane z innymi miejscowościami i ośrodkami turystycznymi w Chorwacji. Dojazd do lotniska jest ułatwiony dzięki dobrze rozwiniętym lokalnym połączeniom autobusowym.

 

Lotnisko w Zagrzebiu położone jest około 15km na południe od centrum miasta, nieopodal miejscowości Wielka Gorica.

Lotnisko w Dubrowniku (Dubrovnik Airport) położone jest około 20km na południowy wschód od Dubrownika, w miejscowości Cilipi.

Lotnisko w Puli (Istria) znajduje się 6 km od zabytkowego centrum miasta, co umożliwia łatwy i szybki dojazd z i do lotniska dla turystów.

Lotnisko Split położone jest około 20 km od Splitu, oraz około 6 km od Trogiru, w miejscowości Kastel Stafilić.

Lotnisko w Zadarze położone jest koło 7km na północ od Zadaru.


  MAPA CHORWACJI