MapaChorwacji.pl | Mapa - |  
header_image

Kilka słów o MapaChorwacji.pl

Dlaczego mapa Chorwacji?

Czy jesteś podróżnikiem, czy wybierasz się z rodziną na wakacje do Chorwacji, czy też organizujesz wycieczki objazdowe po Chorwacji, potrzebujesz informacji, które pomogą Ci poznać lepiej ten wspaniały, różnorodny i piękny kraj, leżący w sercu Bałkan (południowo – wschodnia Europa). Wierzymy, że mapa w formie przewodnika turystycznego, którą przygotowaliśmy dla Ciebie jest najlepszym narzędziem, które pomoże Ci zaplanować Twoją podróż, wyznaczyć trasę dojazdu, oraz szybko uzyskać informacje o chorwackich regionach, miastach i atrakcjach turystycznych.

Co znajdziesz na mapie?

Regiony i miasta

Mapa Chorwacji podzielona jest według głównych regionów turystycznych: Istria, Kvarner, Dalmacja Północna, Dalmacja Środkowa, Dalmacja Południowa. Dodatkowo wyróżniliśmy na mapie wyspy chorwackie, które tworzą archipelag rozciągający się wzdłuż wybrzeża Chorwacji, tzw. chorwackiej riwiery. Na Mapie Chorwacji znajdziesz zarówno najważniejsze chorwackie miasta (Zagrzeb, Split, Zadar, Makarska, Trogir, Dubrovnik), ale również szereg mniejszych, równie malowniczych miast, miasteczek oraz portów położonych nad morzem, w głębi lądu, czy w górach (Velebit).

Ważne i ciekawe miejsca oraz atrakcje turystyczne

Celem Mapy Chorwacji jest m.in. popularyzacja wiedzy o Chorwacji, o jej historii, przyrodzie oraz kulturze. Dlatego jednym z najważniejszych elementów Mapy jest lista atrakcji turystycznych, które warto poznać i zwiedzić (zabytki, parki narodowe, muzea, galerie sztuki).
Jednak zwiedzanie to nie wszystko. Chorwacja dla turystów to miejsce, w którym pragną wypocząć i naładować “baterie”. Najlepsze plaże, aquaparki, wypożyczalnie jachtów i kajaków, wypożyczalnie samochodów, rowerów i skuterów, kluby nocne przy plaży, czy nareszcie najlepsze restauracje, pizzerie, kawiarnie i lodziarnie – to miejsca, które znajdziesz na mapie i które pomogą Ci wypocząć i spędzić niezapomniane wakacje w Chorwacji.
Ważnym elementem podróżowania po Chorwacji jest komunikacja. Czy wybierasz się do Chorwacji samochodem, autokarem czy też samolotem,na pewno ważne będą dla Ciebie informacje o lotniskach w Chorwacji, położeniu dworców autobusowych, czy kolejowych, oraz stacjach benzynowych.

Noclegi

MapaChorwacji.pl to oficjalny partner: Booking.com – noclegi i kwatery w Chorwacji i na świecie.

Mapa noclegów w Chorwacji: kwater prywatnych, domków nad morzem, apartamentów, hoteli oraz kempingów, to jeden z najbardziej rozbudowanych działów Mapy Chorwacji. Chorwacja oferuje turystom doskonałe zaplecze noclegowe. Najpopularniejsze i najtańsze są kwatery prywatne położone blisko morza, często wyposażone w klimatyzację i inne udogodnienia dla gości. Na bardziej wymagających czekają w Chorwacji wille z basenem i hotele o wysokim standardzie. Położone w największych kurortach turystycznych (Makarska, Dubrovnik, Zadar) dają turystom poczucie komfortu, a zarazem bliskości tętniącego życiem miasta. W Chorwacji bardzo popularne są również kempingi. Często tworzą one “parki rozrywki”, ponieważ wyposażone są w baseny, parki linowe i duże place zabaw dla dzieci.

Informacje o pogodzie w Chorwacji

Pogoda w Chorwacji nie płata figli. Jednak dla każdego kto wybiera się do Chorwacji lub spędza tam wakacje niezbędne są informacje o temperaturach w lecie oraz prognoza pogody na jutro oraz na nadchodzące dni. Dlatego przygotowaliśmy na mapie dział poświęcony prognozie pogody w Chorwacji.

Współpraca i opinie o Mapie

Staramy się aby nasza mapa Chorwacji była dokładna i szczegółowa. Chcielibyśmy, żeby tworzyła praktyczny przewodnik turystyczny dla osób planujących wyjazd do Chorwacji.
Jeżeli byłeś w Chorwacji i chciałbyś polecić ciekawe miejsca, w których byłeś, podzielić się fotografiami, które zrobiłeś lub skorygować informacje zamieszczone na mapie, zapraszamy Cię do kontaktu się z nami. Tworzymy dla Ciebie i z Tobą.

Zakochaj się w Chorwacji!

Wakacje w Chorwacji zachwycą nawet najbardziej wymagających podróżników. Ważne żebyś wybrał miejsce, które najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Czy jest to zaciszna,
piaszczysta plaża, czy tetniące życiem misteczko nad morzem, potrzebny Ci będzie przewodnik, który Cię pokieruje i wskaże Ci drogę. Bez Mapy Chorwacji ani rusz!

Polecaj nas!

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Email this to someone
  MAPA CHORWACJI