MapaChorwacji.pl | Mapa turystyczna miasta Szybenik w Chorwacji. Mapa atrakcji i zabytków wskaże ci trasę zwiedzania Szybenika i ciekawe miejsca w okolicy.
Ładowanie mapy logo
google-map-thumbgoogle-map-thumb

Szybenik

❰ Rogoznica | Ugljan ❱
Booking.com

Szybenik zlokalizowany jest w centralnej części Dalmacji (Dalmacja Środkowa). Region wokół Sibenik łączy w sobie piękno otaczającej przyrody oraz bogactwo kulturalne i historyczne. Ta część Chorwacji znana jest przez turystów jako Sibenik Riwiera, obszar rozciągający się na przestrzeni 100 kilometrów wzdłuż Morza Adriatyckiego między miastami Zadar i Split.

 »» noclegi Riwiera Szybenik  

Riwiera Szybenik to nie tylko kurorty wypoczynkowe położone tuż nad morzem bogate w wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, ale również otaczające wyspy (w sumie jest ich 242) oraz rafy morskie zatopione w lazurowej toni Morza Adriatyckiego. Główną zaletą archipelagu jest jego małe zaludnienie. Jest to więc idealne miejsce dla turystów podróżujących jachtem lub szukających dobrych miejsc do nurkowania.

 »» czytaj więcej na temat Szybenik w Chorwacji  

Miasto Szybenik  leży w regionie: Chorwacja - Dalmacja Środkowa.

Szybenik, położony w pobliżu ujścia rzeki Krki do morza, jest najstarszym miastem, założonym przez Chorwatów nad Adriatykiem. Piękno krajobrazu uzupełniają kulturalno-historyczne atrakcje, spośród których najbardziej znaną jest katedra św. Jakuba, będąca pod ochroną UNESCO. Szybenik zachwyca także twierdzą Sv. Mihovil na wzgórzu oraz trójkątnokształtną twierdzą Sv. Nikola przy wejściu do portu,która od 2017 r. również widnieje na liście UNESCO. W czasie spaceru po starówce nie pomińcie Placu Czterech Studni, z których kiedyś czerpano wodę. Dzisiaj plac służy jako scena koncertów i festiwali, zachwycając widzów różnymi melodiami i rytmami.

 Šibenik - noclegi z Booking.com  ❱❱ 

Riwiera Szybenik wyróżnia się różnorodnością – od bogatej historii starych twierdz i katedry pod ochroną UNESCO do najnowocześniejszych hoteli. Oprócz zapachów śródziemnomorskiej roślinności w średniowiecznym ogrodzie, walory lecznicze mają zatoki Riwiery Szybenik. Lato jest wypełnione także kreacjami dzieci-artystów i tradycyjnymi festiwalami, a na najodważniejszych czeka duża dawka adrenaliny na Moście Szybenickim.

Źródło: https://www.adriatic.hr

  MAPA CHORWACJI