MapaChorwacji.pl | Mapa turystyczna miasta Senj w Chorwacji. Mapa atrakcji i zabytków wskaże ci trasę zwiedzania Senj i ciekawe miejsca w okolicy.
Ładowanie mapy logo
google-map-thumbgoogle-map-thumb

Senj

❰ Rijeka | Sveti Juraj ❱
Booking.com

Miasto Senj  leży w regionie: Chorwacja - Kvarner.

O podnóży Velebitu stoi na straży najstarsze miasto chorwackiego wybrzeża – Senj. Już od trzech tysiącleci słucha uderzeń bury, wiatru, z którego jest znany w świecie. Miasto Senj, dom Uskoków, odważnych średniowiecznych wojowników, mieści się na 45 równoleżniku, dokładnie w połowie drogi pomiędzy równikiem, a biegunem północnym. Takie położenie zawsze sprowadzało do Senja nieproszonych gości, którzy pozostawili po sobie do dzisiaj widoczne „pamiątki”. Możecie je podziwiać w czasie spaceru po ulicach miasta lub w czasie różnych imprez, które organizują dbający o tradycję mieszkańcy.

 Senj - noclegi z Booking.com  ❱❱ 

Otoczona zboczami gór, Riwiera Senj rozciąga się na długości ponad 70 kilometrów. Historia i odwaga jej mieszkańców opisane są w dziełach znanych i nieznanych autorów. Senj może się pochwalić także jednym z najstarszych zbiorów drukowanych książek, a endemiczny związek olbrzymiego Velebitu, błękitnego Adriatyku i gościnnych gospodarzy spowoduje, że przedstawicie swoją wersję opowieści o Riwierze Senj.

Źródło: https://www.adriatic.hr

  MAPA CHORWACJI