Ładowanie mapy logo
google-map-thumbgoogle-map-thumb
slider-thumb

Rab

| Bosanka ❱
Booking.com

Miejscowość Rab w Chorwacji leży w regionie: Chorwacja – Kvarner.

Miasto Rab położone jest na wyspie o tej samej nazwie (Wyspa Rab) w północnej części Chorwacji – Istria. Miasto pochodzi z czasów średniowiecza, chociaż odkryte zostało jeszcze w czasach starożytnych przez Greków.

 »» tanie noclegi Wyspa Rab  

Rab to piękne miejsce. Stare Miasto położone jest na niewielkim wzniesieniu, co umożliwia podziwianie przepięknych widoków okolicy. Przepiękne, wąskie uliczki oraz idealny błękit otaczającej miasto wody uwydatniają urok tego miejsca.

Miasto Rab  leży w regionie: Chorwacja - Kvarner.

Ulice miasta Rab, które malowniczo ozdabiają aż cztery dzwonnice, są wypełnione śladami ciekawej przeszłości Kwarneru. Starówka, położona na półwyspie o niezwykłym kształcie, przyciąga wielbicieli turystyki kulturalnej. Rab przygotował dla nich średniowieczne przywitanie, które ich wprowadzi w niezwykły świat Rabskiego Turnieju Rycerskiego, w którym wciąż obowiązuje prawo strzały i łuku.

 Rab - noclegi z Booking.com  ❱❱ 

Przepiękna wyspa Rab zachwyci odwiedzających wyjątkową przyrodą i piaszczystymi plażami. Z oferty zakwaterowania można najczęściej zarezerwować apartamenty i pokoje i to tuż przy plaży, ale można także znaleźć wille, domy oraz domy w stylu Robinsona. Apartamenty i pokoje są w przystępnych cenach, posiadają prywatną łazienkę i inne udogodnienia, które może będą Wam potrzebne na wakacjach. Cudowny pejzaż wyspy Rab i przepiękne długie, piaszczytse plaże na zawsze zostaną w Waszej pamięci. Zarezerwujcie zakwaterowanie i zapewnijcie sobie zasłużone wakacje, odpocznijcie na zabawie Rapska fjera i festynie rycerskim - jednych z najatrakcyjniejszych wydarzeń na wyspie. Ludowe porzekadło mówi, że Bóg stworzył wyspę Rab tylko dla siebie, a ludzi tam przysłał diabeł. Z tego powodu nie dziwi, że „boska” wyspa Rab już od czasów rzymskich jest nazywana wyspą szczęścia – Felix Arba. Stąd wyruszył w świat św. Marin, legendarny założyciel San Marino. Wyspa Rab swoim pięknem zasłużyła na wiele ważnych nagród (Srebrny Kwiat Europy, Niebieski Kwiat), a turyści przybywają tu już od ponad 120 lat.

Źródło: https://www.adriatic.hr

  MAPA CHORWACJI