MapaChorwacji.pl | Mapa turystyczna miasta Pula w Chorwacji. Mapa atrakcji i zabytków wskaże ci trasę zwiedzania Puli i ciekawe miejsca w okolicy.
Ładowanie mapy logo
google-map-thumbgoogle-map-thumb

Pula

❰ Porec | Rovinj ❱
Booking.com

Miasto Pula  leży w regionie: Chorwacja - Istria.

Mityczna Pula jest miastem uciekinierów z Kolchidy, którzy bez powodzenia próbowali odzyskać złote runo. Mit o Argonautach, który Wam opowie Pula, nie jest jedynym świadkiem jej długiej historii. W pobliskiej jaskini Šandalja znalezione zostały najstarsze w Europie ślady prehistorycznego człowieka. Z twierdzy Histra, wybudowanej w V wieku p.n.e. na wzgórzu Kaštel pozostały zaledwie ślady, jednakże Pula ponownie rozkwitła w czasach Cesarstwa Rzymskiego. Rzymianie, Wenecjanie, Węgrzy i Austriacy wymieniają się jako jej władcy na historycznej scenie, pozostawiając po sobie ślady na architekturze największego miasta półwyspu istryjskiego.

 Pula - noclegi z Booking.com  ❱❱ 

Riwiera Pula to jedna z najpopularniejszych miejsc dla gości z calego świata. W związku ze swoją ogromną popularnością, Pula oferuje szeroki wybór apartamentów i pokoi. Wielbiciele morza i słońca mogą się kąpać w miejscach Banjole i Pješčana uvala, a jeśli przyjedziecie tutaj ze swoim czworonożnym pupilem, wieczorami możecie się z nim kąpać na plaży Galebove stijene oraz Štinjanska vala. W naszej ofercie prywatnego zakwaterowania na Riwierze Pulskiej, zobaczcie apartamenty, w których zwierzęta domowe są mile widziane, ale także apartamenty z klimatyzacją, w których możecie się schować przed letnimi upałami. Riwiera Pula zajmuje fragment południowo - zachodniego wybrzeża Istrii. Nurkowe oazy i fragmenty prehistorii w małych miejscowościach riwiery, egzotyczne safari na Brijunach i miasto Pula z wyjątkowym dziedzictwem zabytków – to tylko wstęp do atrakcji tej wyjątkowej części półwyspu Istria.

Źródło: https://www.adriatic.hr

  MAPA CHORWACJI