Ładowanie mapy logo
google-map-thumb
slider-thumb

Park Narodowy Kornati

Booking.com

Park Narodowy Kornati należy do największych parków narodowych w Chorwacji. Tworzy go archipelag 89 wysp położonych na obszarze 217km2 pomiędzy miastami Szybenik oraz  Zadar.
Booking.comPark Kornati określany jest jako “cud natury”, ze względu na piękno nieskazitelnej i nietkniętej przez cywilizację natury.
Park Narodowy Kornati został utworzony w roku 1980 i objął region nazywany “Dolnym Kornati” w skład którego wchodzą Wyspy Kornat oraz Wyspy Piskera.

Kornati często nazywany jest też “podwodnym rajem“. O wartości Parku świadczą głównie jego walory przyrodnicze (bogactwo świata roślin i zwierząt), ale również kulturalne. “Podwodny świat” roślin i zwierząt zdumiewa swoim bogactwem i pięknem. W Kornati występuje ponad 60 gatunków koralowców, ponad 60 gatunków krabów oraz ponad 160 gatunków ryb.

Turystyka w Parku odbywa się w formie zorganizowanych wycieczek, za pośrednictwem firm, które mają podpisaną umowę z Kornati National Park na organizowanie wycieczek w tym regionie Chorwacji. Lista firm, które mają podpisaną stosowną umowę z parkiem dostępna jest na stronie ww parku Kornati.

źródło informacji: www.kornati.hr

  MAPA CHORWACJI