MapaChorwacji.pl | Mapa turystyczna miasta Opatija w Chorwacji. Mapa atrakcji i zabytków wskaże ci trasę zwiedzania Opatiji i ciekawe miejsca w okolicy.
Ładowanie mapy logo
google-map-thumbgoogle-map-thumb
slider-thumb

Opatija

❰ Novi Vinodolski | Pag ❱
Booking.com

Miejscowość Opatija w Chorwacji leży w regionie: Chorwacja – Kvarner.

Opatija to jedna z największych miejscowości wypoczynkowych w Chorwacji. Opatija położona jest w północnej Chorwacji (Istria) nad Zatoką Kvarnerską.

Opatija zabytki

Kościół Św. Jakuba

Opactwo Benedyktynów

Willa Angiollina wraz z egzotycznym parkiem

Miasto Opatija  leży w regionie: Chorwacja - Kvarner.

Opatija zapisała się w historii chorwackiej turystyki już w 1884 roku, kiedy to został tu wybudowany pierwszy hotel w Chorwacji. Turyści także dzisiaj przyjeżdżają do pioniera adriatyckiej turystyki, miasta, którego symbol – statua Dziewczyny z mewą – oczekuje ich na skałach, przy popularnej promenadzie Lungomare.Opatija swój znany architektoniczny austro-węgierski czar przyprawia imprezami, które przenoszą odwiedzających w czasy wiedeńskiego dworu, a słony zapach letnich nocy przy morzu będzie obecny przy scenie z wyśmienitym światowym jazzem.

 Opatija - noclegi z Booking.com  ❱❱ 

Wielki wybór zakwaterowania na riwierze Opatija możecie znaleźć w naszej bogatej ofercie. Zarezerwujcie zakwaterowanie i bądźcie o krok bliżej Waszym wymarzonym wakacjom. Opatija jako jedna z najpopularniejszych destynacji chorwackiej turystyki już od kilkudziesięciu lat oferuje wiele atrakcji dla turystów. Opróćz tego, wkłady w prywatne zakwaterowanie są coraz większe co cieszy odwiedzających. Około 300 prywatnych apartamentów i pokoi znalazło się w gronie najczęściej wybieranych przez gości w tym regionie. Przyjedźcie na riwierę Opatija i rozkoszujcie się romantycznymi krajobrazami i promenadami wzdłuż adriatyckiego wybrzeża niezwykłego Kwarneru. Najdłuższa tradycja turystki już od 167 lat spaja wiele perełek Riwiery Opatija - od Volskiego do Lovrana - długą na 12 kilometrów promenadą Lungomare. Najbardziej znana mieszkanka Opatiji - rzeźba Dziewczyny z mewą, ze skał wzywa na spędzenie lata na tej cudownej riwierze, która z rybackiego regionu przekształciła się w najpopularniejszą destynację turystyczną.

Źródło: https://www.adriatic.hr

  MAPA CHORWACJI