MapaChorwacji.pl | Zobacz położenie lotniska w Splicie na turystycznej mapie Chorwacji. Zaplanuj dojazd i transfer do miasta Split i zobacz na mapie gdzie można wypożyczyć samochód.
Ładowanie mapy logo
google-map-thumbgoogle-map-thumb

Lotnisko Split

Booking.comBooking.com

  LOKALIZACJA

Lotnisko Split położone jest około 20 km od Splitu, oraz około 6 km od Trogiru, w miejscowości Kastel Stafilić. Jest to główne lotnisko obsługujące ruch lotniczy w Chorwacji. Lotnisko oferuje loty krajowe (między innymi do Zagrzebia i Dubrownika) oraz międzynarodowe do większości głównych portów lotniczych w Europie, m.in. loty do Berlina, Paryża, Wiednia oraz Frankfurtu. Loty z Warszawy do Splitu obsługuje LOT.

  WSKAZÓWKI DOJAZDU

Ze względu na bliskie położenie portu lotniczego zarówno od Trogiru, jak i od Splitu, dojazd na lotnisko jest znacznie ułatwiony. Do lotniska kursują bezpośrenie autobusy obsługiwane przez firmę Pleso Prijevoz. W niedalekiej odległości od terminalu zlokalizowany jest również przstanek komunikacji miejskiej łączący lotnisko z centrum Splitu (linia nr.38 Split Airport – Kastel Stari – Split i z powrotem) oraz z Trogirem (linia nr.37 Split–Trogir–Split).

  http://www.split-airport.hr

  MAPA CHORWACJI