MapaChorwacji.pl | Mapa turystyczna miasta Fazana w Chorwacji. Mapa atrakcji i zabytków wskaże ci trasę zwiedzania Fazany i ciekawe miejsca w okolicy.
Ładowanie mapy logo
google-map-thumbgoogle-map-thumb

Fazana

❰ Bobovisca na Moru | Beli ❱
Booking.com

Miasto Fazana  leży w regionie: Chorwacja - Istria.

Rybacka tradycja, obecna we wszystkich aspektach życia, od gastronomii do sztuki, jest atrakcją, która ma tylko jedno imię – Fažana. Mała Akademia Rybacka, park z rzeźbami sardeli oraz letnie zabawy pod znakiem tej ryby pelagicznej są częścią rybackiego snu, który każdego lata przyciąga coraz więcej turystów. Oferta Fažany to także wycieczka na Brijuni, park narodowy na 14 rajskich wyspach, których piękno zachwyca odwiedzających.

 Fažana - noclegi z Booking.com  ❱❱ 

Półwysep Istria w swojej południowo – zachodniej części, naprzeciw wspaniałych wysp Brijuni, od tysięcy lat szczyci się malowniczymi miasteczkami Riwiery Fažana. Rzymska villa w Valbandonie, uliczki osiedla Peroj, promenady i place Fažany w lecie są scenami rybackich festynów, folklorystycznych festiwali i rewie mody biżuterii z czasów rzymskich.Chorwacja i świat odkryły ten klejnot adriatyckiego wybrzeża w 1983 roku, kiedy to Brijuni zostały ogłoszone parkiem narodowym.

Źródło: https://www.adriatic.hr

  MAPA CHORWACJI