Cavtat ★★★ ❱❱ 
od 301 zł

Villa Ana

Zadar ★★★ ❱❱ 
od 232 zł

Villa Triana

 Noclegi 
kliknij żeby aktywować zoom
Ładowanie mapy logo
Filtruj

Sibenik

[sharify]
Sibenik (pol.Szybenik) zlokalizowany jest w centralnej części Dalmacji (Dalmacja Środkowa). Region łączy w sobie piękno otaczającej przyrody oraz bogactwo kulturalne i historyczne. Ta część Chorwacji znana jest przez turystów jako Sibenik Riwiera, obszar rozciągający się na przestrzeni 100 kilometrów wzdłuż Morza Adriatyckiego między miastami Zadar i Split.

 »» noclegi Riwiera Sibenik  

Riwiera Sibenik to nie tylko kurorty wypoczynkowe położone tuż nad morzem bogate w wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, ale również otaczające wyspy (w sumie jest ich 242) oraz rafy morskie zatopione w lazurowej toni Morza Adriatyckiego. Główną zaletą archipelagu jest jego małe zaludnienie. Jest to więc idealne miejsce dla turystów podróżujących jachtem lub szukających dobrych miejsc do nurkowania.

Atrakcje Sibenik

Park Narowody Kornati – zespół 150 malowniczych wysepek otoczonych nieskazitelnie czystą wodą oraz nieskarzoną przez człowieka przyrodą.

Park Narodowy Wodospady Krka – jedno z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji. Park rozciąga się wzdłuż rzeki Krka. Ukształtowanie terenu tworzy tutaj zespół wodospadów kaskadowych, otoczonych zróżnicowaną przyrodą, ale również prehistorycznymi siedliskami z czasów rzymskich i zabytkami z okresu epoki Renesansu  (miasteczko Skradin). Jest to jedno z miejsc, które trzeba w Chorwacji po prostu zobaczyć.

Sibenik Pogoda

Obszar Riwiery Sibenik znajduje się pod wpływem klimatu Śródziemnomorskiego, ze średnią temperatura roczną w wysokości 15,7 stopnic Celsjusza. Pogoda charakteryzuje się suchym i gorącym latem oraz chłodną i wilgotną zimą. Najchłodniejszymi miesiącami są styczeń i luty a najcieplejszymi lipiec i sierpień. Najwyższa średnia temperatura w lipcu dochodzi do 30 st. Celsjusza. Prognoza pogody Sibenik…

»» apartamenty w Sibenik

Zabytki i atrakcje

Sibenik  jest ekonomiczną, kulturalną i społeczną stolicą Sibenik Knin (województwa Knin). Miasto położone w centralnej części wybrzeża Chorwacji (Dalmacja Środkowa), otoczone przez archipelagiem wysp (Kornati),jest stosunkowo nowym miastem. W odróżnieniu od takich miast jak Trogir, Hvar, Vis , miast które pochodzą z okresów rzymskich, greckich lub nawet bizantyjskich, Sibenik został wybudowany przez Chorwatów i jest najstarszym chorwackim miastem w Chorwacji.

Zabytków miasta Sibenik

Katedra Św.Jakuba znajdująca się na liście Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO, wybudowana w latach 1431-1536 jest najbardziej monumentalnym zabytkiem Renesansu w Chorwacji. Autorem tej budowli jest chorwacki architekt Juraj Dalmatinac.

Kościół Św.Ksawerego

Kosciół Św.Franciszka

Ratusz miejski

Forty obronne: Fort Św.Michała, Fort Św.Ivana, Fort Św.Mikołaja

Ważniejsza miasta w rejonie Sibenik

Vodice, Primosten, Rogoznica, Wyspa Murter

Wydrzenia w Sibeniku

Coroczny Międzynarodowy Dzień Dziecka

Strona www miasta Sibenik:

http://www.sibenik.hr

»» noclegi Riwiera Sibenik

[sharify]

  MAPA CHORWACJI