MapaChorwacji.pl | Opatija - |  
Ładowanie mapy logo
google-map-thumbgoogle-map-thumb
slider-thumb

Opatija

❰ Novi Vinodolski | Pag ❱
Booking.com

Miejscowość Opatija w Chorwacji leży w regionie: Chorwacja – Kvarner.

Opatija to jedna z największych miejscowości wypoczynkowych w Chorwacji. Opatija położona jest w północnej Chorwacji (Istria) nad Zatoką Kvarnerską.

Opatija zabytki

Kościół Św. Jakuba

Opactwo Benedyktynów

Willa Angiollina wraz z egzotycznym parkiem

Miasto Opatija  leży w regionie: Chorwacja - Kvarner.

Opatija zapisała się w historii chorwackiej turystyki już w 1884 roku, kiedy to został tu wybudowany pierwszy hotel w Chorwacji. Turyści także dzisiaj przyjeżdżają do pioniera adriatyckiej turystyki, miasta, którego symbol – statua Dziewczyny z mewą – oczekuje ich na skałach, przy popularnej promenadzie Lungomare.Opatija swój znany architektoniczny austro-węgierski czar przyprawia imprezami, które przenoszą odwiedzających w czasy wiedeńskiego dworu, a słony zapach letnich nocy przy morzu będzie obecny przy scenie z wyśmienitym światowym jazzem.

 Opatija - noclegi z Booking.com  ❱❱ 

Najdłuższa tradycja turystyki, licząca już 167 lat, łączy długą na 12 km promenadą Lungomare szereg pereł Riwiery Opatija – od Volosko do do Lovranu. Najbardziej znana postać z Opatiji – rzeźba dziewczyny z mewą, wzywa z opatijskich skał do spędzenia niezapomnianego lata na tej bajecznej riwierze, która byłe rybackie miejscowości zmieniła w najbardziej znane centra turystyczne.

Źródło: https://www.adriatic.hr

  MAPA CHORWACJI