MapaChorwacji.pl | Krk - |  Miasto Krk położone jest na Wyspie Krk w regionie Chorwacja - Kvarner. Na Mapie Chorwacji Krk odnajdziesz plaże w Krk, kwatery, noclegi i atrakcje i informacje turystyczne.
Ładowanie mapy logo
google-map-thumbgoogle-map-thumb

Krk

❰ Cres | Novi Vinodolski ❱
Booking.com

Miasto Krk  leży w regionie: Chorwacja - Kvarner.

Śródziemnomorskie miasto Krk, na złotej wyspie o tej samej nazwie, oczarowuje śladami swojej tysiącletniej historii. Nawet najstarszy kamienny zapis Splendidissima z IV wieku odkrywa piękno miasta, nazywając go prześwietnym. Miasto Krk kopię tego kamiennego zabytku wystawiło na głównym rynku miejskim Veli Plac, skąd w letnich dniach melodie folklorystyczne rozchodzą się po średniowiecznych ulicach.

 Krk - noclegi z Booking.com  ❱❱ 

Wyspa Krk jest jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Chorwacji. Turystów szczególnie przyciągają czyste i dobrze urządzone plaże, z których aż 14 ma Niebieską Flagę. Krk może się także pochwalić się bogatą historią kulturalną i pozostałościami pierwszych śladów chorwackiego piśmiennictwa. Historia wyspy sięga czasów eposów Homera, w których, według legendy, pierwszy raz zostało wspomniane miasto Krk, a od VII wieku wyspę zasiedlają chorwackie plemiona. Ludowy festyn Stomorina na cześć święta Wniebowstąpienia Marii Panny i dźwięki tradycyjnego instrumentu dętego sopila (podobnego do oboju) pokazują odwiedzającym Krk w starodawnym świetle.

Źródło: https://www.adriatic.hr

  MAPA CHORWACJI